מאחורי מסך העשן

לא רק שהשימוש במריחואנה מזיק למעשן החשיש עצמו, הוא עלול גם להפוך לסיכון לחברה.

מחקר מראה בבירור שלמריחואנה יש את הפוטנציאל לגרום לבעיות בחיי היום-יום. מחקר שנערך בין 129 תלמידי מכללות גילה כי אצל אלה שעישנו את הסם לפחות ב-27 ימים מתוך 30 הימים שלפני הסקר, מיומנויות קריטיות הקשורות לתשומת לב, לזיכרון וללמידה פחתו באופן חמור. מחקר בין עובדי דואר גילה כי לעובדים שעישנו מריחואנה היו 55% יותר תאונות, 85% יותר פציעות ו-75% אחוז עלייה בהיעדרות מהעבודה.

באוסטרליה, מחקר גילה כי התמסטלות מקנביס היתה אחראית ל-4.3% ממקרי המוות של נהגים.

כמעט בלתי אפשרי לגדול באמריקה או בכל מדינה אחרת ולא להיחשף לסמים. הלחץ החברתי לשימוש בסמים הוא גבוה, ומידע אמיתי על סכנות הסמים אינו זמין תמיד.

אנשים רבים יספרו לך שמריחואנה אינה מסוכנת. קח בחשבון מי אומר לך את זה. האם אלה אותם האנשים שמנסים למכור לך קצת חשיש?

מריחואנה עלולה לפגוע בזיכרונו של האדם – והשפעה זו עלולה להימשך ימים או שבועות לאחר היעלמות ההשפעות המיידיות. במחקר אחד, קבוצה של משתמשי מריחואנה כבדים התבקשה להיזכר במילים מתוך רשימה. יכולתם לזכור נכון את המילים לא חזרה למצב נורמלי עד שחלפו ארבעה שבועות מאז שהפסיקו לעשן.

לתלמידים המשתמשים במריחואנה יש ציונים נמוכים יותר, והסבירות שיתקבלו למכללה נמוכה יותר לעומת הלא מעשנים. פשוט אין להם יכולות זהות לזכור ולארגן מידע בהשוואה לאלה שאינם משתמשים בחומרים הללו.

"המורה בבית הספר שאליו הלכתי עישן שלושה או ארבעה ג'וינטים ביום. הוא גרם לתלמידים רבים, ואני בתוכם, להתחיל לעשן ג'וינט. ואז סוחר הסמים שלו דחף אותי להתחיל להשתמש בהרואין, מה שעשיתי ללא התנגדות. עד אז המצפון שלי היה כבר מת כביכול.” — ורוניקה

מה סוחרי סמים יגידו לך

כשנערך סקר בקרב בני עשרה כדי לגלות מדוע התחילו להשתמש בסמים מלכתחילה, 55% השיבו שזה היה בגלל לחץ של חבריהם. הם רצו להיות מגניבים ופופולאריים. סוחרי סמים יודעים זאת.

הם ייגשו אליך בתור חברים שלך ויציעו "לעזור לך" עם "משהו שישפר לך את מצב הרוח". הסם "יעזור לך להשתלב" או "יהפוך אותך למגניב".

סוחרי סמים המונעים על-ידי הרווחים שהם עושים, יאמרו כל דבר כדי לגרום לך לקנות את הסמים שלהם. הם יספרו לך ש-"מריחואנה לא תדרדר אותך לסמים קשים יותר".

לא אכפת להם אם הסמים הורסים את חייך, כל עוד משלמים להם. כל מה שאכפת להם ממנו הוא כסף. סוחרי סמים לשעבר הודו שהם ראו בקונים שלהם "חיילים במשחק שחמט".

קבל את העובדות על סמים. החלט את ההחלטות שלך.