מריחואנה -- הרקע שלה

צמח הקנביס ההודי (שממנו מייצרים סמי קנביס כגון מריחואנה וחשיש) גודל במקור לשימוש כחומר הגורם להזיות לפני יותר מ-2,000 שנה.

למרות שהקנביס מכיל יותר מ-400 כימיקלים שונים, המרכיב העיקרי שמשפיע על המיינד הוא ה-THC. כמות ה-THC שבצמח הקנביס (hemp) קובע את חוזקו של הסם. מזג האוויר, האדמה וגורמים אחרים קובעים את אחוז ה-THC שנמצא בצמח. אבל באמצעים טכניים של חקלאות מודרנית, מגדלי הקנביס פיתחו סוגים של קנביס שיש בהם רמות הרבה יותר גבוהות של THC מאשר בעבר. רמת ה-THC בשנת 1974 היתה בממוצע 1% ובשנת 1994 4%. בשנת 2008, הרמות הגיעו ל-9.6%, הרמה הכי גבוהה מאז שניתוח הסם החל בשנות ה-70.

אחת הצורות של הקנביס, נקראת Sinsemilla (בספרדית "ללא זרעים"), יש בה רמות THC החל מ-7.5% ועד 24%.

אלכוהול לעומת מריחואנה

האם עישון של ג'וינט זהה לשתיית אלכוהול?

תחליט אתה. הנה העובדות:

אלכוהול מורכב מחומר אחד בלבד: אתנול. מריחואנה מכילה מעל 400 כימיקלים ידועים, כולל אותם חומרים גורמי סרטן שמצויים בעשן טבק. שלא כמו מעשני סיגריות, מעשני חשיש נוטים לקחת שאיפות עמוקות ולהחזיק את העשן זמן רב ככל שניתן כדי להגביר את השפעת הסם, ומחמירים את הנזק לריאות.

אלכוהול יוצא מהגוף בתוך מספר שעות; THC נשאר בגוף במשך שבועות, אפילו חודשים, תלוי במשך הזמן ובאינטנסיביות של השימוש.

THC פוגע במערכת החיסונית. אלכוהול לא.

אין כאן כוונה למזער את הסכנות של השימוש באלכוהול, אשר יכול להיות מזיק באותה המידה. למרות זאת, משתמשים צריכים לדעת שהכימיקלים במריחואנה, שחלקם גורמים לסרטן, נשארים בגוף הרבה אחרי שהסם נלקח.