ההשפעות המזיקות של מריחואנה

קרדיטים לתצלום: Alamy

ה השפעות המיידיות של לקיחת מריחואנה כוללות האצת פעימות הלב, אי התמצאות, חוסר קואורדינציה גופנית, לעיתים קרובות לאחר מכן יש הרגשת דיכאון או עייפות. חלק מהמשתמשים סובלים מהתקפות פאניקה או חרדה.

אולם הבעיה אינה מסתיימת שם. לפי מחקרים מדעיים, המרכיב הפעיל בקנביס, THC, נשאר בגוף במשך שבועות או יותר.

עישון מריחואנה כולל בין 50% ל-70% יותר חומרים גורמי סרטן מאשר סיגריית טבק. מחקר ראשי אחד דיווח שג'וינט קנביס יחיד יכול לגרום אותו נזק לריאות כמו 5 סיגריות רגילות שמעשנים אותן אחת אחרי השנייה. מעשני ג'וינט ותיקים סובלים לעיתים קרובות מברונכיטיס, דלקת במעברי האוויר.

הסם יכול להשפיע על יותר מאשר בריאותך הגופנית. מחקרים באוסטרליה בשנת 2008 קישרו שנים של שימוש כבד במריחואנה לעיוותים במוח. נתון זה מגובה על-ידי מחקר קודם על ההשפעות ארוכות הטווח של מריחואנה, שהראה על שינויים במוח שדומים לאלו שנגרמים עקב שימוש ארוך טווח בסמים קשים אחרים. ומספר מחקרים הראו קשר בין שימוש מתמשך במריחואנה ופסיכוזה.

מריחואנה משנה את המבנה של תאי זרע, מעוותת אותם. לכן, אפילו כמויות קטנות של מריחואנה יכולות לגרום לעקרות זמנית אצל גברים. שימוש במריחואנה יכול לשבש את מחזור הווסת החודשי של אישה.

מחקרים הראו שתפקודים נפשיים של אנשים שעישנו הרבה מריחואנה נוטים להתדרדר. ה-THC בקנביס משבש תאי עצב במוח ומשפיע על הזיכרון.

קנביס הוא אחד הסמים היחידים שגורמים לחלוקת תאים לא נורמלית שמובילה לליקויים תורשתיים חמורים. אישה הרה שמעשנת בקביעות מריחואנה או חשיש יכולה ללדת מוקדם מידי תינוק קטן ובתת משקל. במהלך השנים האחרונות, ילדים רבים להורים המשתמשים במריחואנה נולדו עם יוזמה מופחתת ויכולות מופחתות להתרכז ולהתמיד לעבר שאיפות בחיים. מחקרים גם מרמזים ששימוש בסם לפני הלידה עלול לגרום לפגמים בלידה, חריגות מנטאלית וסיכון מוגבר ללוקימיה אצל 1ילדים.

  1. 1. לוקימיה: סרטן מח העצם.