3.1 קרא את החוברת

קרא: סטטיסטיקות בינלאומיות

סטטיסטיקות בינלאומיות

סקרים מראים שבערך חצי מהבעלים של מועדוני ריקודים באירופה היו בסוטול של קוקאין.

קוקאין הוא הסם השני הנסחר ביותר בעולם. הסטטיסטיקות העדכניות ביותר מראות שיותר ויותר קוקאין נתפס ברחבי העולם כשסך-הכול נתפסו עד כה 756 טון. הכמויות הגדולות ביותר מגיעות מדרום-אמריקה, ואחריה מצפון-אמריקה.

על פי המרכז האירופאי לפיקוח על סמים והתמכרות לסמים (European Monitoring Centre on Drugs and Drug Addiction), קוקאין הוא גם הסם השני הנפוץ ביותר באירופה. ההערכה היא ש-7.5 מיליון צעירים (בני 15 עד 34) השתמשו בקוקאין לפחות פעם אחת בחייהם, 3.5 מיליון בשנה האחרונה ו-1.5 מיליון בחודש האחרון.

בסקר הלאומי על שימוש בסמים ובריאות (National Survey on Drug Use and Health) שנערך בארצות-הברית בשנת 2006, 35.3 מיליוני אמריקאיים בגילאי 12 ומעלה דיווחו על שימוש בקוקאין. 6.9% מהצעירים בגילאי 18 עד 25 דיווחו שהשתמשו בקוקאין בשנה האחרונה. על פי מחקר 'מבט אל העתיד' (Monitoring the Future Study) משנת 2006, שנערך על-ידי המכון הלאומי להתמכרות לסמים בקרב תלמידי תיכון, 8.5% מתלמידי כיתה י"ב השתמשו בקוקאין בנקודה כלשהי בחייהם.

בארה"ב, קוקאין ממשיך להיות הסם שחדרי המיון בבתי החולים מדווחים עליו ל-'רשת האזהרה לשימוש בסמים' (Drug Abuse Warning Network) בתדירות הגבוהה ביותר. ב-2005 דווח על 448,481 ביקורים בחדרי מיון שהיו קשורים לקוקאין.

"חבר שלי היה על סמים במשך ארבע שנים, שבשלוש מתוכן הוא השתמש בסמים קשים כמו קוקאין, אל-אס-די, מורפין והרבה נוגדי דיכאון ומשככי כאבים. הוא השתמש בכל מה שהוא הצליח להשיג. הוא כל הזמן התלונן על כאבים נוראיים בכל הגוף והמצב שלו רק הלך והחמיר עד שלבסוף הוא פנה לרופא.

הרופא אמר לו שהוא לא יכול לעשות למענו שום דבר, ושבגלל שהגוף שלו נמצא במצב כל-כך ירוד, הוא לא יחיה עוד הרבה זמן. הוא מת כעבור כמה ימים."
– דוויין