מוזיקאים מפראג, צ'כיה, מקדמים את המסר לעולם ללא סמים באמצעות חלוקת שלטים, חולצות וחוברות. כדרך מקובלת לקדם את תוכנית 'האמת על סמים', מופעים ללא סמים מגיעים למגוון נרחב של אנשים בחברה, החל ממבוגרים ועד לנוער בסיכון.

פעילויות מניעה:
מגיעים לנוער לפני הסמים

בעקבות סקר שנערך, מחנכים רבים דיווחו שחסרים להם מקורות מידע אפקטיביים המדברים לקהל הצעיר בנושא סמים. לשאלה מה הם צריכים, הם ענו שהם צריכים חומרים מדויקים ומעודכנים שמוצגים היטב ושירתקו את תשומת ליבם של התלמידים.

כאן חומרי ההסברה שלנו של 'האמת על סמים' יכולים לעזור. הם עכשוויים, מלאים וקלים להבנה. החומרים שלנו, המבוססים על סקרים ועל מחקרים אמינים, מוצגים בצורה מעניינת ומשכנעת לצעירים. וכשבני הנוער לומדים אותם הם מדווחים שהם לא רק מבינים שהדבר הטוב ביותר זה להימנע מהשימוש בסמים באופן כללי, אלא הם יודעים למה הם צריכים לעשות את זה.

אף אחד, ובמיוחד לא הנוער, לא רוצה שיטיפו לו מה מותר לו או אסור לו לעשות. לכן, אנחנו מספקים את העובדות המאפשרות לאדם להחליט בעצמו את ההחלטה להיות נקי מסמים עם הידע שיש לו. המפתח להצלחה של התוכנית החינוכית הזאת הוא השתתפות התלמידים. לכן, הנוער מוזמן להצטרף לפעילויות המעודדות חיים ללא סמים – פעילויות שהוכחו כפופולאריות, היכולות לאפשר את השתתפות התלמידים וחברי הקהילה מכל הגילאים.