3.6 קרא את החוברת

קרא: מה סוחרי סמים יגידו לך

מה סוחרי סמים יגידו לך

כשנערך סקר בקרב בני נוער כדי לגלות למה הם התחילו להשתמש בסמים מלכתחילה, 55% השיבו שזה היה בגלל לחץ חברתי שהפעילו עליהם החברים שלהם. הם רצו להיות מגניבים ופופולאריים. סוחרי סמים יודעים את זה.

הם ייגשו אליך בתור חברים שלך ויציעו "לעזור לך" עם "משהו שישפר לך את מצב הרוח". הסם "יעזור לך להשתלב" או "יהפוך אותך למגניב".

סוחרי סמים, שמונעים על-ידי הכסף שהם מרוויחים, יגידו כל דבר כדי לגרום לך לקנות את הסמים שלהם. הם יגידו לך שאל-אס-די "יגדיל את המודעות שלך".

לא אכפת להם אם הסמים הורסים את החיים שלך כל עוד משלמים להם. כל מה שמעניין אותם זה כסף. סוחרי סמים לשעבר הודו שהם ראו את הקונים שלהם כ-"חיילים במשחק שחמט".

למד את העובדות על סמים. החלט את ההחלטות שלך.

תוך עולם הטריפים שלי התחלתי להעשות פרנואיד, והרגשתי שהחברים שלי זוממים לעשות משהו, אולי אפילו להרוג אותי. חשבתי לעצמי ש-אני חייב להסתלק מכאן.

רצתי לתוך חדר השינה של חבר שלי, פתחתי את החלון עד למקסימום האפשרי וקפצתי החוצה. למזלי חבר שלי גר בקומת קרקע. רצתי לעבר גשר ועברתי איזור מלא עצים. הרגשתי את הלב שלי דופק יותר ויותר מהר. שמעתי קולות שאמרו לי שאני הולך לקבל התקף לב ולמות.

זה לא היה הסוף. שנים לאחר מכן יצאתי לריצה ופתאום, בום, היו לי פלאשבקים מהזמן שבו רצתי כשהייתי בטריפ. התחלתי לקבל התקף חרדה רציני ושמעתי קולות שאמרו לי שאני הולך לקבל התקף לב ולמות.

הייתי אומר לכל אחד שאפילו שוקל לקחת אל-אס-די, שיחשוב על זה שוב". – בריאן