הורים הם המפתח להצלחת הילדים, אומר איש חינוך

הוועידה ההיספנית למניעת סמים מושכת מספר שיא של משתתפים, ומיידעת הורים על איך לעזור לילדיהם להימנע מסמים, מכנופיות ומהריונות בגיל העשרה.

הוועידה למניעת השימוש בסמים נותנת להורים כלים עבור ילדיהם כדי למנוע סמים וכנופיות.

מספר שיא של הורים ובני נוער היספניים השתתפו בוועידה השנתית ה-14 לחינוך ולמניעת סמים ואלכוהול באנסיניטאס, קליפורניה. המנחה בתוכנית היתה גב' ביאטריס וילאריל, המייסדת של מוסד Mano a Mano ('יד ביד'), תוכנית שמחזקת הורים ממוצא אמריקני-לטיני כדי לעזור לילדיהם בגיל העשרה להצליח על-ידי הכוונתם להתרחק מסמים ומכנופיות.

הוועידה כללה מצגות ממשרד השריף של אנסיניטאס, מהמינהל לאכיפת חוקי הסמים וממשטרת התנועה של קליפורניה.

ב-2014, 13 אחוז מהגברים ו-15 אחוז מהנשים שנעצרו במחוז סן-דיאגו נבדקו ונמצאו עם תוצאה חיובית על הרואין, יותר מפי שניים מאשר ב-2002. ו-80-75 אחוז מהילדים במוסד לעבריינים צעירים הם ממוצא לטיני עם סמים, וזה פקטור מכריע בכליאתם, מציינת וילאריל.

המפתח להפיכת התמונה הזאת היא מעורבות ההורים. אבל וילאריל מצאה שרוב ההורים מתרחקים מהנושא – הם מרגישים שהם לא יודעים מספיק כדי לדבר עם ילדיהם על סמים.

"אם לא נתחיל לחנך את ההורים ללמד את ילדיהם, אנחנו לעולם לא נצליח לעצור את ההתמכרות", היא אומרת. וילאריל אימצה את החומרים של 'עולם נקי מסמים' בתוכנית שלה, ותשדירי השירות והסרט התיעודי יצרו מרכיב עיקרי של הוועידה.

"אימא אחת הראתה לבן שלה את חומרי 'האמת על סמים' אחרי שהוא התחיל לעשן מריחואנה והוא הפסיק להשתמש בסמים", היא אומרת. "יש לי כמה מקרים כאלה – החומרים הם עד כדי כך עוצמתיים".


אנחנו באמת רוצים לשמוע ממך

ערכנו סקר למאות מחנכים ומומחים למניעת השימוש בסמים בארה"ב שמשתמשים בחומרי 'האמת על סמים' כדי לקבל את המשוב שלהם על התוכנית. הנה מה שהם אמרו:

מורה בבית-ספר יסודי, ויאומינג

מורה בתיכון, מונטנה

מדריך לחינוך נהגים, אורגון

קצין ביטחון בבית-ספר, ארקנסו

מומחה לשימוש בסמים בקרב בני נוער, לואיזיאנה

מורה בבית-ספר יסודי, אוהיו


תרום

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, ארגוני נוער וקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.