ה-"איך לעשות זאת" של קצין משאבים בבית-ספר

השוטר ג'ו קומגנה מקבל שעות יקרות בודדות עם תלמידים כדי להרחיק אותם מסמים. כאן הוא מספר איך הוא עושה את זה.

השוטר ג'ו קומגנה אוהב להיות מסוגל לתת לילדים את מה שהם צריכים למען העתיד. הוא גם מדריך בצופים ומאמן לקרוס.

"כל המשפחה שלי הם שוטרים – שני האחים הצעירים שלי, אבי והדוד שלי. אני רוצה לשרת את הקהילה שלי ולעזור לאנשים", אמר השוטר ג'ו קומגנה כאשר התחלנו את הריאיון איתו. קומגנה, קצין משאבים בבית-ספר (SRO) במשטרת מחוז בולטימור במרילנד, הוא שוטר מושבע שתפקידו ליצור סביבת לימוד בטוחה עבור ילדים וחינוך נגד סמים בבתי-ספר. מאות SROs בארה"ב ובמדינות אחרות משתמשים בתוכנית של 'האמת על סמים' בשיעורים שלהם.

אבל לעתים קרובות ה-SROs מוגבלים מבחינת הזמן שהם מקבלים, כי מורים עם תוכנית לימודים מלאה יכולים לוותר רק על זמן מוגבל.

אז איך הוא עושה את זה? קומגנה החליט לפעול בחוכמה. "בגלל שאני יודע שיש יחידת זמן שמוקדשת לסמים בשיעור הבריאות, המורה ואני החלטנו לשתף פעולה", אומר קומגנה. "פניתי אליו ואמרתי, 'תראה, קרוב לוודא שזה המקום הכי הגיוני לשים את הדבר הזה'." המורה לבריאות נתן לו שני פרקי זמן באורך 90 דקות, שזה נשמע הרבה, אבל בפועל זה לא כאשר מנסים לדחוס את 19 השעות של תוכנית הלימודים של 'האמת על סמים' בלי לאבד שום דבר חשוב.

"אני מקבל 180 דקות, ובשנה הראשונה די הממתי את עצמי בניסיון לדחוס פנימה את כל התוכנית. פשוט לא יכולתי לעשות את זה".

הוא החליט לגשת לזה "כמו שמורה ייגש לזה" על-ידי צמצום התוכנית לדברים שהם הכי רלוונטיים לצעירים שהוא לימד. הוא גילה אילו סמים הכי נגישים באותו בית-ספר, ולמרות שלפני כן הוא נהג להתחיל עם מריחואנה ואלכוהול, אחרי הסקרים, הוא שינה את זה והתחיל עם תרופות במרשם, אופיואידים והרואין ואז חזר למריחואנה, אלכוהול ואז לסמים סינתטיים.

"אני משנה את זה בכל שנה כדי להתאים למגמות הנוכחיות בקהילה שלנו. זאת תוכנית שאפתנית".

הוא מסתמך במידה רבה על תשדירי השירות "הם אמרו/הם שיקרו" והסרט התיעודי אנשים אמיתיים, סיפורים אמיתיים.

"אני אוהב להקרין את תשדירי השירות, כי רבים מהם גורמים להלם די רציני, במיוחד אלה שמדברים על סמים סינתטיים", הוא אומר. ועל הסרט התיעודי הוא אומר "הילדים היום לא אוהבים שאיזשהו בחור עומד מולם ומדבר במשך 90 דקות. ה-DVD משחרר אותם מהדבר הזה ונותן להם להתנסות בעולם האמיתי".

הוא מתחיל את הפרזנטציות שלו על-ידי הקרנת ה-"מבוא" של הסרט התיעודי ואחרי שני תשדירי שירות ברצף: "מנה אחת" ו-"רק פעם אחת". לאחר מכן הוא מספר לתלמידים על הדברים שהוא ראה בתור שוטר בנוגע לסמים ברחובות: "הכול סובב סביב כסף, לבחורים שמוכרים סמים לא אכפת. אתם תשמעו את זה בווידיאו הזה, אז פשוט שימו לב ותלמדו משהו".

"זה מה שטוב בעבודה עם ילדים. אתה יכול לשנות את התוצאה – אתה יכול לשנות את התוצאה בחייו של אותו אדם".

לאחר מכן הוא עובר לסמים הכי נפוצים ומקרין את תשדיר השירות על אופיואידים ("משככי כאבים"), את הפרק מהסרט התיעודי, מספר על ההתנסות האישית שלו בשטח ואז מקבל שאלות מהכיתה.

הוא ממשיך בדפוס הזה עם כל סם בתורו. "באותן 180 דקות, אני בדרך כלל יכול לעבור דרך חמישה או שישה חלקים ותשדירי השירות, אז זה משהו כמו 7 או 8 סרטוני וידיאו בכל פעם שאני עושה את זה.

זה נהדר להיות מסוגל לתת לילדים את מה שהם צריכים למען העתיד. בתור שוטר, אתה בדרך כלל מטפל באנשים בסוף המשחק. אבל עם ילדים, אתה יכול להתחיל מההתחלה.

כאשר עברתי על הסקרים בסוף התוכנית, נדהמתי עד כמה הם הקשיבו. כמה מהם ממלאים את כל הסקר ואז כותבים בשוליים ואז כותבים בראש הדף. זה מה שטוב בעבודה עם ילדים. אתה יכול לשנות את התוצאה – אתה יכול לשנות את התוצאה בחייו של אותו אדם".


הצל חיים צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ולאנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.