3.3 קרא את החוברת

קרא: השלכות של השימוש באקסטזי

השלכות של השימוש באקסטזי

אקסטזי מטשטש את אותות האזעקה הטבעיים שהגוף מדליק. כתוצאה מכך, לאחר שאדם לוקח את הסם הזה הוא מסתכן בכך שהוא יפעל מעבר למגבלות ומעבר לסיבולת הגופנית שלו. למשל, אדם שנמצא על אקסטזי עלול לא להבחין בכך שחום גופו גבוה מדי ולכן הוא יכול להתעלף או אפילו למות כתוצאה ממכת חום.

מחקר שנערך במרכז למחקרים בעבודה סוציאלית באוניברסיטת טקסס גילה שההשפעות ארוכות הטווח של אקסטזי שדווחו בתדירות הרבה ביותר כוללות דיכאון ויכולת ריכוז מופחתת. החוקרים מצאו גם ששימוש חוזר ונשנה באקסטזי קשור לבעיות שינה, מצבי רוח וחרדה, רעידות או עוויתות ובעיות זיכרון.

"למרבה המזל אני בחיים, אבל נשארתי עם הימים, החודשים והשנים שלאחר הטראומה. אני צריכה להתמודד עם מה שזה עשה לי למשך כל החיים שלי …כל מה שלא תרצה, קרה לי. דיכאון, חרדה, מתח, חלומות בלהות חוזרים ונשנים, וכאבי ראש חזקים, אלה הם רק כמה דברים שקרו לי אחרי שלקחתי אקסטזי. כמעט מתתי. כל מה שהיה צריך זה רק ערב אחד, כמה גלולות של אקסטזי, ושתיית אלכוהול. הסם הזה מאוד קטלני, ואני כל-כך אסירת תודה שאני בחיים. אני לא יכולה לתאר כמה קשה להתמודד עם חלומות הבלהות האלה כל הזמן. אני מתעוררת שטופת זיעה ופשוט מודה לאלוהים, ומודה שזה רק עוד חלום בלהות. אני מתפללת שחלומות הבלהות האלה יתמעטו עם הזמן … התוצאות של הסם לא שוות את ההנאה או האופוריה הזאת".– מגאן