3.2 קרא את החוברת

קרא: גלולת אהבה דמיונית: מסירים את המסכה

חלום או סיוט?

  • על פי סקר לאומי שנערך ב-2007 על שימוש בסמים ובריאות, ההערכה היא ש-12.4 מיליון אמריקאים מגיל שתים-עשרה ומעלה השתמשו באקסטזי לפחות פעם אחת בחייהם. מספר זה מהווה 5% מאוכלוסיית ארצות-הברית בשכבת הגיל הזו.
  • התוצאות של הסקר מ-2007 הראו ש-2.3% מהילדים בכיתה ח', 5.2% מהילדים בכיתה י' ו-6.5% מהילדים בכיתה י"ב השתמשו באקסטזי לפחות פעם אחת.
  • 92% מאלה שמתחילים להשתמש באקסטזי פונים מאוחר יותר לסמים אחרים כולל מריחואנה, אמפטמינים, קוקאין והרואין.

גלולת אהבה דמיונית
מספיק עם ההסוואה

לעיתים קרובות אקסטזי נקרא גם "גלולת האהבה" בגלל שהוא מגביר את הקליטות החושיות של צבעים וצלילים וכביכול מגביר את התחושות בזמן מגע או ליטוף, במיוחד במהלך סקס.

אבל אקסטזי כולל לעיתים קרובות סמי הזיות, סמים שפועלים על המיינד וגורמים לאנשים לראות ולהרגיש דברים שלא באמת נמצאים שם. סמי הזיה יכולים לזרוק את האדם אל חוויה עצובה או מפחידה מהעבר, שבה הוא נתקע מבלי שהוא אפילו מבין את זה.

הדימוי של אקסטזי כ"גלולת אהבה" הוא אחד מתוך המון שקרים שמופצים לגבי הסם הזה.

אקסטזי מזיק מבחינה רגשית והמשתמשים בו סובלים לעיתים תכופות מדיכאון, בלבול, חרדה חמורה, 1 התנהגות פסיכוטית ובעיות פסיכולוגיות אחרות.

"מסיבות רייב הן בסדר בתנאי שאתה לא משתמש באקסטזי. אבל מיד כשאתה מתחיל להשתמש באקסטזי, אתה חושב שאנשים שמציעים לך להפסיק הם אידיוטים. אתה מתחיל להאמין שמצאת משהו אדיר ושלאחרים אסור להגיד לך את ההיפך. כשאתה מתחיל לאהוב אקסטזי, זה כבר מאוחר מדי, אתה כבר עמוק בפנים".– פאט

  1. 1. פרנויה: שגעון הרדיפה, חשד, חוסר אמון או פחד מאנשים אחרים.