כל האמת על DMT

ההשפעות של הסם הפסיכדלי החזק בעולם – דימתילטריפטאמין – DMT.

DMT מגיע בצורה גבישית שלעתים קרובות מעשנים אותה (למעלה) וגם בחליטות איוואסקה שעשויות מהעלים והגבעולים של גפן טרופית (למטה).

לדימתילטריפטאמין או DMT, הסם הפסיכדלי החזק, יש הרבה שמות: מולקולת הרוח, Elf Spice, דימיטרי, פנטזיה, טריפ של איש עסקים, Businessman’s Special ופסיכוזה של 45 דקות. את הסם, שהוא אבקה גבישית מצמחים שגדלים במקסיקו, בדרום אמריקה ובאסיה, בדרך כלל מעשנים, והוא גורם לתגובות שנמשכות מ-5 עד 45 דקות. אבל כשמערבבים אותו בחליטות כגון המשקה הדרום אמריקאי איוואסקה, התגובות יכולות להימשך שלוש עד ארבע שעות.

ה-DMT יכול להפיק הזיות חזותיות ושמיעתיות, וגם אופוריה, אישונים מורחבים, דופק לב מוגבר ולחץ דם גבוה, סחרחורת, בעיות של קואורדינציה, בחילה, חרדה ופרנויה. מינונים גבוהים יכולים להוביל לתרדמת ולתסמונת סרוטונין שהסימפטומים שלה הם חרדות, נוקשות שרירים, מיגרנות, צמרמורות, שלשול וחום. זה אפילו יכול להוביל לפרכוסים, לקצב לב לא סדיר, לחוסר הכרה ולמוות.

כמה מהמשתמשים לאורך זמן חווים פלאשבקים חודשים או שנים אחרי השימוש והם עשויים לחוות פסיכוזה בהשפעת הסם שכוללת שיבושים במצב רוח, מחשבות לא מאורגנות ופרנויה.

DMT היה קיים במשך מאות שנים, אבל הפך להיות פופולארי בשנות ה-80 וה-90 של המאה ה-20 על-ידי טרנס מקנה וריק שטרסמן, שכתב את 'DMT: מולקולת הרוח'. מקנה מת מסרטן במוח, אשר – למרות שהרופאים שלו שללו זאת – הוא פחד שנגרם על-ידי השימוש המופרז שלו בסמים פסיכדליים ובמריחואנה.


אנחנו באמת רוצים לשמוע ממך

מחנכים בכל מקום שמיישמים את חומרי 'האמת על סמים' ללא תשלום כדי להפחית את השימוש בסמים מביעים את תודתם.

סגן הרקטור למשאבי אנוש, האקדמיה הלאומית של שירות משמר הגבול הממלכתי, אוקראינה

"תודה רבה לכם על החומרים החינוכיים ששלחתם לנו. אין צורך לומר שהם יעזרו לנו להעלות את האפקטיביות של התהליך החינוכי שלנו כדי שהתלמידים שלנו יחיו חיים בריאים ונקיים מסמים. חבילת החינוך של 'האמת על סמים' מוכנה ומסודרת היטב".

מורה מן החוץ, מינסוטה

"אני משתמשת בקופסאות הכחולות שיש בהן את כל החוברות. לעתים קרובות אנחנו עוברים דרך כל החוברות בכיתה. אני משתמשת בהן הרבה בחינוך ובפרקטיקה שלי. האם אוכל לקבל 25-20 נוספות?"

מורה, הכף המערבי, דרום-אפריקה

"הקורס היה הזדמנות נפלאה לתלמידים לעסוק בנושא של סמים וללמוד על ההשפעות וההשלכות שלהם. אנחנו באמת הערכנו את העובדה שהחוברות אפילו הוכנו כדי להתאים לדרום-אפריקה במיוחד".

מחנכת, ארגון לא ממשלתי לחינוך נגד סמים, רוסיה

"קיבלנו מכם חומרים, והם סייעו לנו בעבודה שלנו. אנחנו מרוצים וגאים בשיתוף הפעולה הזה. אלה החומרים היחידים שיש בהם עניין לילדים. תודה רבה!"

מורה לחינוך על בריאות, ארקנסו

"כן, קיבלתי את הסטים של החוברות. אני נותנת שיעורי חינוך על בריאות בשני קמפוסים שונים. בית-הספר אומר שלשיעורים שלי יש השפעה עצומה בקמפוס. ההשפעה עלתה כשהתחלתי ליישם את התוכנית של 'עולם נקי מסמים' בשיעורים בכיתה שלי. התלמידים החדשים שלי שואלים עליהן ומבקשים לדעת מהן הקופסאות הכחולות הקטנות האלה שאני מחלקת".


עובדות

סמים פסיכדליים: העובדות

סמים פסיכדליים כוללים DMT, אל-אס-די, PCP, מסקלין ופסילוציבין (פטריות קסם). הנה העובדות:

1 עד 7

אחוזים

של תלמידי בית-ספר בני 15 עד 16 ב-24 מדינות של האיחוד האירופי ובנורבגיה השתמשו בפטריות מעוררות הזיות

4.2

אחוזים

מהאירופאים בגילאים בין 15 ל-24 ניסו אל-אס-די לפחות פעם אחת

10 עד 12

שעות

זה משך הזמן שההשפעות הגורמות להזיות של הפֶּיוֹטה או המסקלין יכולות להימשך

32

מיליון

אנשים בארה"ב משתמשים בסמים פסיכדליים

53

אחוזים

עלייה בשימוש ב-DMT בארה"ב בין 2006 ל-2012


הצל חיים מסמים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. תמיכתך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.