קריסטל מט'

ממה מיוצר מט'?

מעבדה ליצור קריסטל מט'

מטאמפטמין הוא כימיקל סינתטי (נוצר על-ידי האדם), שאינו כמו קוקאין, למשל, שמיוצר מצמח.

מט' בדרך כלל מיוצר במעבדות לא חוקיות חבויות, שם מערבבים צורות שונות של אמפטמין (סם מרץ נוסף) או נגזרות שלו, המעורבבות עם כימיקלים אחרים כדי להגביר את ההשפעה שלו. בדרך כלל משתמשים בגלולות רגילות נגד הצטננות בתור הבסיס לייצור הסם. "הטבח" שמכין את המט' מוציא מאותן הגלולות מרכיבים וכדי לחזק את עוצמת הסם, הוא משלב אותם עם כימיקלים כגון חומצת סוללות, חומר לניקוי ביוב, דלק לתאורה וחומר למניעת קפיאה.

כימיקלים מסוכנים אלו עלולים להתפוצץ ולאור העובדה שמכיני המט' הם בעצמם משתמשים בסמים וחסרי חוש התמצאות, הם לעיתים קרובות נכווים באופן קשה וגופם מתעוות בגלל זה, או שהם נהרגים כשהחומרים שלהם מתפוצצים. תאונות כאלה מסכנות אנשים בבתים או בבניינים סמוכים.

המעבדות הבלתי חוקיות יוצרות בנוסף כמות רבה של פסולת רעילה – הייצור של חצי ק"ג מטאמפטמין מייצר 2.5 ק"ג פסולת. אנשים שחשופים לחומרי הפסולת האלה יכולים לקבל הרעלה ולחלות.

"קצבת הסעד לא הספיקה כדי לשלם עבור צריכת המט' שלנו ולתמוך בילד שלנו אז הפכנו את הבית השכור שלנו למעבדת מט'. אחסנו את הכימיקלים הרעילים במקרר שלנו ללא ידיעה שהרעלים יכולים לחדור למזון האחר שבמקפיא.

"כשנתתי לילד שלי בן השלוש לאכול גבינה, לא ידעתי שנתתי לו אוכל מורעל. הייתי יותר מדי מסוממת ממט' כדי להבחין בזה, עד שלאחר שתים-עשרה שעות, בני היה חולה ועל סף מוות. אבל אז הייתי כל כך מסוממת עד שלקח לי שעתיים לחשוב איך להביא אותו לבית החולים שנמצא במרחק 8 ק"מ. עד שהגענו לחדר המיון הודיעו לי שהבן שלי כבר מת בגלל מינון קטלני של אמוניה הידרוקסידאחד מהחומרים הכימיים שמשתמשים בהם כדי לייצר מט' ". –מלאני