אקסטזי

האם אני יכול להתמכר לאקסטזי?

האם אקסטזי ממכר? רבים חושבים כך. אבל אפילו אם משתמש לא מתמכר, עדיין קיימות ארבע סכנות מאוד ממשיות.

סכנה מס. 1: עד ל-1995, פחות מ-10% מכדורי האקסטזי בשוק היו MDMA טהור. משתמש באקסטזי של היום לוקח לרוב עירוב של מבחר רחב של סמים, ולעתים קרובות חומרים רעילים.

סכנה מס. 2: אדם חייב להעלות שוב ושוב את כמות הסם שהוא לוקח על מנת להרגיש את אותה ההשפעה. משתמשים אומרים שהשפעת האקסטזי יורדת במידה ניכרת אחרי המנה הראשונה. ככל שאדם לוקח יותר מהסם, ההשפעות השליליות הולכות ומתגברות גם כן.

מאחר וההשפעה הרצויה מהשימוש בסם פוחתת, אז אדם מנסה לעתים קרובות סמים אחרים שהינם יותר מסוכנים אפילו.

סכנה מס. 3: משתמשים מרגישים לפעמים את הצורך להשתמש בסמים אחרים כגון הרואין או קוקאין שיעזרו להם להתמודד עם הכאב המנטלי והפיזי שהוא התוצאה אחרי שאדם "יורד" מאקסטזי. 92% מהמשתמשים באקסטזי לוקחים גם סמים אחרים, אפילו יותר קשים.

סכנה מס. 4: הרעיון המוטעה שאדם מרגיש טוב רק עם אקסטזי גורם לתשוקה לקחת אותו לעתים יותר קרובות מאשר רק במסיבות רייב וטכנו; כמו סמים מעוררים אחרים, אנשים ממשיכים לקחת אקסטזי, למרות ההשפעות הלא נעימות שהם חווים.

"אני שומע הרבה אנשים שמדברים על אקסטזי, וקוראים לו סם כיפי ולא מזיק. כל מה שאני יכול לחשוב עליו זה 'אם הם רק היו יודעים'.

תוך חמישה חודשים, הפכתי מאדם שחי חיים אחראיים במקצת וכזה ששואף להגשים את חלומו לאדם שלא אכפת לו מכלום – וככל שהתמסטלתי יותר, כך שקעתי עמוק יותר לתוך מקום חשוך ובודד. כשהצלחתי לישון, היו לי חלומות בלהות וצמרמורות. היו לי בצקות בעור, הלמות חזקות בראש והתחלות של הרגשת פרנויה, אבל אני התעלמתי מכל זה, וחשבתי שזה היה משהו רגיל. עד אותו לילה שחשבתי שאני הולך למות.

אקסטזי לקח את הכוח שלי, את המוטיבציה שלי, את החלומות שלי, את החברים שלי, את הדירה שלי, את הכסף שלי, ויותר מהכול, את השפיות שלי. אני דואג בקשר לעתידי ולבריאותי כל יום. יש הרבה הרים מלפני, אבל אני מתכנן להמשיך ולטפס כי אני אחד מברי המזל". – לין