למולי – סם שנשמע תמים – יש תופעות לוואי הרסניות וקטלניות

Molly or Ecstasy Tablets
Molly Drug
MDMA, שנחשב לסם מסיבות ונקרא גם מולי או אקסטזי, בדרך כלל נלקח בצורת טבליות (עליונה, משמאל) או בקפסולה (למעלה, משמאל).

מולי, גרסה של הסם MDMA, ולפעמים נקרא גם אקסטזי, עשוי לעזור לך להתהולל כל הלילה, אבל באותה המידה הוא גם יכול להרוג אותך.

מולי הוא שם חלופי ל-MDMA – ראשי תיבות של הכימיקל שנקרא 3,4‎-methylenedioxy-‎methamphetamine – סם סינתטי שדומה לסם מעורר ולסם הזיה. הוא מפיק הרגשות של רמה מוגברת של אנרגיה, הנאה, חמימות רגשית וקליטה חושית ותפיסת זמן מעוותות.

MDMA, אבקה או גבישים בצבע אוף וייט, לא נקשר היטב לצורת טבלייה, לכן אקסטזי, שבדרך כלל נמכר כטבלייה, כולל חומר לא פעיל כדי לשמור על צורתו. אבל "מולי", קיצור של "מולקולרי", הכינוי של הצורה ה-"טהורה" של MDMA, הוא בדרך כלל בכמוסה, שמחזיקה את האבקה ללא חומרים לא פעילים. אבל מולי רחוק מלהיות טהור. לעתים קרובות הוא מעורבב עם סמים אחרים כמו מלחי אמבט סינתטיים, קוקאין, מת' וריטלין. זה מוביל לתופעות לוואי מסוכנות ולפעמים קטלניות. בתקופה של ארבע שנים, רק 13 אחוז מתוך המולי שנתפס במדינת ניו-יורק הכילו מידה כלשהי של MDMA.

מולי רחוק מלהיות טהור. לעתים קרובות הוא מעורבב עם סמים אחרים כמו מלחי אמבט סינתטיים, קוקאין, מת' וריטלין. זה מוביל לתופעות לוואי מסוכנות ולפעמים קטלניות.

מולי מעורר שלושה כימיקלים של המוח: דופמין, שמייצר יותר אנרגיה; נוראפינפרין (נוראדרנלין), שמגביר את קצב הלב ואת לחץ הדם; וסרוטונין, שמשפיע על מצב הרוח, התיאבון והשינה. ההשפעות נמשכות בין שלוש לשש שעות ויכולות לכלול בחילה, התכווצות שרירים, טשטוש ראייה, צמרמורות והזעה. בשבוע שלאחר מכן, המשתמש עשוי לחוות רגזנות, תוקפנות, דיכאון, בעיות שינה, חרדה, בעיות זיכרון ותשומת לב, ירידה בתיאבון וירידה בעניין ובהנאה מסקס.

מינונים גבוהים של MDMA יכולים להוביל לעלייה חדה בחום הגוף שיכולה להוביל לאי-ספיקת כבד, כליות או לב או אפילו למוות.

בעוד שהסם פותח על-ידי חברת תרופות גרמנית כמדכא תיאבון ב-1912, הוא הפך לפופולארי בשנות ה-70 כאשר פסיכיאטרים התחילו להשתמש בו בפסיכותרפיה ללא ניסויים מעבדתיים או אישור ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). בגלל השפעותיו האופוריות ומעוררות ההזיות, הוא הפך במהרה לפופולארי בזירת המסיבות. ה-FDA תייג את ה-MDMA ב-1985 בתור סם לא חוקי ללא כל יתרונות רפואיים ידועים.


עובדות

פשיעה שקשורה לסמים

העובדה שפשע ושימוש בסמים קשורים זה לזה אינה שנויה במחלוקת. הנה הסטטיסטיקות של ארה"ב כדוגמה אחת:

הסם

מס' 1

שנמצא בגופם של אלה שנעצרו בגלל פשעים היה מריחואנה

1 טריליון

דולרים

זו ההשפעה הכלכלית המשוערת בארה"ב של שימוש בסמים לא חוקיים בשנה אחת

18

אחוזים

מהאסירים בכלא הפדראלי בארה"ב הלכו לכלא בגלל פשע שהם ביצעו כדי להשיג סמים

כל

53

דקות

מישהו מת בתאונת דרכים שקשורה לאלכוהול

63

אחוזים

מאלה שנעצרו היו עם סם אחד לפחות בגופם בזמן המעצר


הצל את חייהם של צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. תמיכתך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.