פעולת 'עולם נקי מסמים' תומכת באטלנטה במהלך סופרבול 53

מתנדבי 'עולם נקי מסמים' חילקו 500,000 חוברות למבקרים ולמקומיים באטלנטה, ג׳ורג׳יה, ארה"ב במהלך סופרבול 53.

כאשר אטלנטה, ג'ורג'יה, מתמודדת עם מגפת מתאמפטמינים ואופיואידים, 'עולם נקי מסמים' (DFW) מביא גיבוי כדי להגיע ליותר מחצי מיליון אנשים שהשתתפו בסופרבול 53.

סופרבול 53 היה היסטורי, לא רק בגלל שהניו אינגלנד פטריוטס זכו בטבעת הסופרבול השישית, אלא בגלל שה-'מוסד לעולם נקי מסמים' התמודד עם המשחק האחר, הרציני יותר, שהתנהל באטלנטה, ג'ורג'יה, מחוץ לאצטדיון מרצדס-בנץ – שימוש בסמים.

חוץ ממריחואנה, מתאמפטמינים היו הסם בשימוש הנפוץ ביותר בג'ורג'יה. בנוסף, אופיואידים, ובראשם אוקסיקודון – משכך כאבים במרשם – נמצאים בראש רשימות השימוש בסמים במדינת ג׳ורג׳יה.

כאחת הערים הפופולאריות ביותר לביקור בארה״ב, לאטלנטה יש דאון טאון תמיד סואן ושוקק חיים. לעיר הגיעו חצי מיליון מבקרים לשבוע במהלך סופרבול 53. פעילויות האוהדים כללו יותר מ-100 מסיבות ואירועים שקשורים לסופרבול וכמובן, המשחק עצמו. באירוע כזה חשוב, המבקרים מביאים התלהבות, אבל הם גם מביאים סיכון מוגבר של שימוש בסמים ופשע.

'עולם נקי מסמים' היה במקום, עם מאות מתנדבים שחילקו 500,000 חוברות גם מיד ליד וגם עם דוכני תצוגה של החוברות שהושמו ב-500 חנויות כדי שהלקוחות ייקחו אותן. החוברות כללו את החוברת 'האמת על סמים' של DFW עם הסקירה הכללית ואת החוברות 'האמת על קריסטל מת'' ו-'האמת על משככי כאבים'.

הם גם הצטרפו לאירועים חשובים שקשורים לסופרבול – אירוע 'פרוייקט הלוחם הפצוע' לחיילים משוחררים, משחק הכדורסל ה-Celebrity Super Slam וה-Dr. J Celebrity Bowling Classic, אם לציין אחדים. היו סמינרים לבני נוער במועדון הבנים והבנות באטלנטה עם עזרת ההארלם גלובטרוטרס, וסמינרים בתיכון מריאטה ובתיכון ה-KIPP Academy Collegiate.

אבל כדי להגיע מעבר לאטלנטה גופא, המסר של לחיות חיים נקיים מסמים התפשט גם דרך המדיה. מרשל פולק, איש היכל התהילה של ה-NFL, עלה לשידור – בטלוויזיה וברדיו – כדי לשלוח אנשים לאתר האינטרנט drugfreeworld.org וללמוד את האמת על סמים. הוא הופיע ב-'פוקס וחברים', פוקס ניישן, FNTSY Sports Radio Network ובתוכניתו 'הבוקר שאחרי'. הוא קיבל גיבוי מדיוויד מלצר, המנכ"ל של Sports 1 Marketing, שעבר לאורך ה-Radio Row של הסופרבול, ודיבר במספר רב של תחנות רדיו, כשהוא חולק את תמיכתו בעבודה של 'עולם נקי מסמים' ללמד בני נוער את האמת על סמים.

בסך הכול, המסר של 'עולם נקי מסמים' הגיע ליותר מ-14 מיליון אנשים דרך המדיה, עם שתי משאיות ג'מבוטרון שניגנו את סרטי הווידיאו של DFW כל הזמן, 11 אירועים, חלוקת חוברות או תצוגות בחנויות.


שוטרי הפיליפינים עוברים הכשרה על חומרי 'עולם נקי מסמים' כדי לעצור את השימוש בסמים לפני שהוא מתחיל.

נוקטים פעולה
מביאים גיבוי לשוטרים

שוטרים מושבעים להגן על האזרחים בערים ובאומות שלהם מפני פשע. הרבה מהפשע הזה נגרם על-ידי שימוש בסמים. השאיפה של 'עולם נקי מסמים' היא ללמד אנשים מה סמים עושים ולעצור את השימוש בסמים לפני שהוא מתחיל. זאת הסיבה שבגללה צוותים של 'עולם נקי מסמים' עובדים יחד עם כוחות המשטרה, ומספקים להם חומרים לחינוך על סמים ללא תשלום.

החומרים החינוכיים של 'האמת על סמים' הוכיחו את עצמם ככלי אפקטיבי לשוטרים ברחבי העולם מהפיליפינים עד אינדונזיה, מגרמניה עד הרפובליקה הצ׳כית, מקנדה עד ארצות-הברית ובאפריקה, אוסטרליה ואסיה. השוטרים השתמשו בחומרים כדי להגיע לילדים לפני הסמים, וכך להוריד את הביקוש לסמים – ותוך כדי כך להפחית את הפשיעה הקשורה לסמים.

כדי לראות דוגמה של איך קציני משאבים בבתי-ספר בארה״ב משלבים את תוכנית הלימודים של 'עולם נקי מסמים' בפעילויות שלהם, צפה ב-he.scientology.tv/DTessitore.