שוטרי דרום-אפריקה עוצרים את הפשע בבסיסו

שוטרי חאוטנג בדרום-אפריקה מציגים בגאווה את התעודות שלהם עם סיום תוכנית המומחים לחינוך על סמים.

ההכשרה נותנת למשטרת דרום-אפריקה דרך להפחית סמים ופשע במדינה על-ידי הגעה לבני נוער לפני הסמים.

תפקידה של משטרת דרום-אפריקה (SAPS) הוא לא קטן. בהתאם לרשות המרכזית לסמים בדרום-אפריקה, המדינה "היא בין 10 המובילות בעולם במספר המשתמשים בסמים נרקוטיים ובאלכוהול, כפול מהנורמה בעולם". והם מתחילים בגיל צעיר, כשהגיל הממוצע של התנסות בסמים הוא 12 – עם מגמה של ירידה לגיל צעיר אפילו יותר.

המשטרה הארצית (SAPS) רצתה לשנות זאת, כשהיא מתחילה במחוז חאוטנג, שבו נמצאות שתי הערים הגדולות ביותר במדינה – פרטוריה, הבירה האדמיניסטרטיבית, ויוהנסבורג, העיר המאוכלסת ביותר. חאוטנג מדורגת גם במקום השני בכל מחוזות דרום-אפריקה במספר הפשעים הקשורים לסמים והראשונה במספר תאונות הדרכים עקב נהיגה תחת השפעה. כדי ליצור שינוי אמיתי, SAPS ידעו שהם צריכים להתחיל בהתחלה, ולהגיע לבני נוער לפני הסמים, וכך לעצור פשיעה שקשורה לסמים מההיבט של ביקוש. למה לעצור אותם כשאפשר ללמד אותם מראש על הנזק הממשי שהסמים גורמים?

SAPS מצאו את השותף המושלם לעשות זאת ב-'מוסד לעולם נקי מסמים' בדרום-אפריקה. זה החל בתחילת 2018, כאשר סמלת משטרה בתחנת המשטרה של פארקוויו ביוהנסבורג שמעה על התוכנית. היא הכינה תוכנית הכשרה עבור השוטרים שלה. לאחר מכן התוכנית הוצגה לפורום משטרת הקהילה (CPF) של תחנת המשטרה בקטלהונג בחאוטנג. CPF היא קבוצת שוטרים ששואפת להשיג שליטה אפקטיבית יותר בפשע, וכך להפחית פחדים מפשע, לשפר את איכות החיים ולשפר את שירות המשטרה והלגיטימיות שלה. השאיפות האלה מושגות על-ידי כך שהמשטרה והקהילה עובדות בצמוד ביחד. לפיכך הכשרת המשטרה ביישום של 'עולם נקי מסמים' הושקה בחאוטנג.

והשוטרים האלה ניגשו מיד לעבודה, כשהם מגיעים לבתי-ספר ולקהילה שלהם. אחרי ההכשרה, השוטרים בקרוגרסדורפ, לדוגמה, העבירו הרצאות של חינוך על סמים ל-3,000 תלמידים בשבוע אחד.

אבל עם אוכלוסייה של 12 מיליון איש, נדרשה גישה יותר שיטתית. לכן, בהתבסס על הידע שהושג מהסמינרים שהועברו עד עתה, נקבעה תוכנית למומחה לחינוך על סמים כדי ללמד את השוטרים את כל המיומנויות שהם צריכים כדי להעביר חינוך אפקטיבי על סמים.

בתמיכת הקולונל מפו אנה מופוקנג, קצינת משאבי אנוש של ה-SAPS המחוזי, ההכשרה החלה באינטנסיביות. ארגון ה-Scientology יוהנסבורג צפון שימש כמקום מפגש מושלם, וקבוצות של 50 שוטרים עברו הכשרה בתוכנית.

השוטרים האלה ניגשו מיד לעבודה, כשהם מגיעים לבתי-ספר ולקהילה שלהם. אחרי ההכשרה, השוטרים בקרוגרסדורפ, לדוגמה, העבירו הרצאות של חינוך על סמים ל-3,000 תלמידים בשבוע אחד.

התלמידים כללו שוטרים מיחידות ה-K9 והחוליה המוטסת ושוטרים רגילים שמסיירים במקוף שלהם. בוגרי התוכנית יצאו מיד החוצה והעבירו את התוכנית. ביניהם היו השוטרת רמפאמבה מהיחידה למניעת פשעים חברתיים שנתנה הרצאה על חינוך בנושא סמים ל-900 בני נוער, והשוטרת סלינדה שעשתה סמינרים ב-'בית הילדים הקתולים'.

2,031 שוטרים ושוטרים קהילתיים עברו הכשרה ולאחר מכן ערכו יותר מ-60 אירועים והגיעו ליותר מ-130,000 אנשים. הם העבירו את התוכנית בכל רשות מקומית ברחבי מחוז חאוטנג.

ההשפעות הורגשו ברחבי האיזור כשהפשיעה הקשורה לסמים ירדה ב-16 אחוז בדיוויטון, עיירת שחורים ברשות המטרופולין של אקורהולני, ב-19 אחוז בפרטוריה וב-30 אחוז בעיירת השחורים טמביסה.

כשהפיילוט הפך להצלחה מסחררת, SAPS אישרו עכשיו את ההכשרה של 10,000 שוטרים כדי באמת לשנות את פני דרום-אפריקה. "אנחנו חייבים לשנות את הגישה", אומרת הקולונל מופוקנג. "אנשים מתים מסמים, ואנחנו יכולים לשנות את זה. אז אנחנו חייבים".


הצל את חייהם של צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. תמיכתך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.