דרום-אפריקה מרימה את קולה כדי להילחם באלימות נגד נשים וילדים

'עולם נקי מסמים' דרום-אפריקה הצטרף לצעדת 100 הגברים עם אלפי אנשים מכל המדינה כדי להילחם באלימות נגד נשים וילדים.

הוכח שרוב האלימות נגד נשים וילדים מוצתת על-ידי סמים, וזו הסיבה שבגללה 'עולם נקי מסמים' הצטרפו לצעדת 100 הגברים בפרטוריה, דרום-אפריקה.

צעדת 100 הגברים התפתלה דרך רחובות פרטוריה, דרום-אפריקה, כשהיא מבליטה את השפעת האלימות נגד נשים וילדים, וקוראת לשים לה קץ. גברים ונשים מכל רחבי דרום-אפריקה ומכל תחומי החיים הצטרפו לצעדה – החל משופטים ועורכי-דין ועד לאנשי דת מכל אמונה, שוטרים, אחיות, עובדי מדינה, וכמובן, מתנדבי 'עולם נקי מסמים' (DFW).

כפי שמנכ"לית DFW דרום-אפריקה, כרמן מרגרו, מסבירה, "אנשים נוטים לחשוב שהם יכולים לפתור את הבעיות שלהם באמצעות שימוש בסמים, והם לא מבינים שהם למעשה הופכים אותן להרבה הרבה הרבה יותר חמורות. גיליתי שבערך 98 אחוז מההתעללות נובעת מסמים, אלכוהול – צורה כלשהי של התמכרות".

ארגון הבריאות העולמי מדווח, "קשר הדוק נמצא בין צריכת אלכוהול להתרחשות של אלימות מצד בן זוג במדינות רבות. הראיות מראות שצריכת אלכוהול מגבירה את ההתרחשות והחומרה של אלימות במשפחה". לכן זה היה יותר מאשר הולם ש-DFW הצטרפו לפעילות.

הצעדה, ובראשה תזמורת כלי נשיפה של המשטרה, הלכה מכיכר הכנסייה למדשאות הדרומיות של בנייני האיחוד, מושב הממשלה הרשמי של דרום-אפריקה. ניתן היה בקלות לשנות את שם התהלוכה לצעדת 1,000 הגברים, משום שיותר מ-1,000 צעדו שלובי זרועות ברחובות.

"אנשים נוטים לחשוב שהם יכולים לפתור את הבעיות שלהם באמצעות שימוש בסמים, והם לא מבינים שהם למעשה הופכים אותן להרבה הרבה הרבה יותר חמורות".

בין המצטרפים היו שר האדמיניסטרציה של דרום-אפריקה, שר התקשורת, שר הנשים, שר המשטרה וסגני שרים אחרים. נציב השוויון המגדרי, מבויסלו בותה, נתן כבוד לנשיא לשעבר נלסון מנדלה ולפעילה נגד האפרטהייד אלברטינה סיסולו כחלק מהמסר של הצעדה, ואמר "רצינו גם לשים גברים במרכז הבמה כדי לוודא שגברים ירימו את קולם לומר שאלימות נגד נשים לא תקרה ושהם לא יפנו את ראשם לכיוון השני".

במהלך הצעדה, אנשי DFW חילקו יותר מ-5,000 חוברות של 'האמת על סמים'.


עובדות

שימוש בסמים וספורטאים

סמים – החל מסמי רחוב ועד לסטרואידים ומשככי כאבים ואלכוהול – הורסים את הספורטאים שלנו.

67

אחוזים

מהמתחרים בהרמת משקולות השתמשו בסטרואידים אנאבוליים במהלך הקריירה שלהם

52

אחוזים

משחקני הפוטבול ששיחקו בצורה מקצועית בארה"ב משתמשים באופיואידים בשלב מסוים בקריירה שלהם

71

אחוזים

מאותם ספורטאים מקצועיים שמשתמשים באופיואידים מודים שהם עושים בהם שימוש לרעה

28

אחוזים

מהספורטאים בקולג' השתמשו בקנאביס בשנה האחרונה

207

מיליון

מרשמי תרופות נכתבו עבור משככי כאבים אופיואידיים בשנה אחת, שזו עלייה מ-76 המיליון לפני 8 שנים


הצל את חייהם של צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.