להראות למלזיה מה זה באמת אומר להיות סטרייט אדג'

זמר הפאנק רוק קאי עזיז משתמש במוזיקה וב-'אמת על סמים' כדי להנחות את הנוער של מלזיה לנהל חיים ללא סמים.

מנהיג 'עולם נקי מסמים' קאי עזיז ולהקת הפאנק שלו, סקונד קומבט, מלמדים בני נוער שלהיות נקיים מסמים זו הדרך הטובה ביותר להיות מורדים אמיתיים ולנהל חיים מאושרים.

קאי עזיז מגלם את רוח המרד של זמר הרוק נגד הסטאטוס קוו, אבל הוא מורד נגד הסטריאוטיפ של זמרי הרוק של סמים ושתייה מופרזת. עזיז, הזמר המוביל של להקת הפאנק של מלזיה, סקונד קומבט, הוא "סטרייט אדג'," שמתייחס לאלה שמתנזרים מאלכוהול, מניקוטין ומסמים לא חוקיים.

אבל זה לא היה מספיק להיות סטרייט אדג' בעצמו. אחרי שהוא היה עד לנזק שנעשה למשפחתו על-ידי ההתמכרות להרואין של אחיו, עזיז רצה לוודא שמשפחות אחרות לא יצטרכו לעבור את אותו הכאב. ב-2010, הוא הקים את 'התאחדות הנוער של עולם נקי מסמים' (DFYA) במלזיה, ועד מהרה מצא את השותף המושלם למרידה שלו עם מטרה ב-'עולם נקי מסמים'.

"בנוסף להתנסות שלי עם המשפחה שלי, רבים מהחברים שלי נמשכו לסמים. כמה מהם נמצאים בגמילה וכמה מתו. אחרי כל זה, החלטתי לנקוט עמדה", אמר עזיז.

הוא לא רק הוסיף את החומרים של 'האמת על סמים' למשאבי ההעברה שלו בבתי-ספר, אלא הוא עשה בעצמו את ההתחייבות של DFW והפך אותה ל-"המנון של חיים ללא סמים" בנוסח פאנק רוק.

עזיז וחברי DFYA שלו נסעו ברחבי מלזיה ובמדינת מולדתו, סלנגור. הם הלכו מבית-ספר לבית-ספר, כשהם מעוררים השראה בתלמידים להתחייב לנהל חיים ללא סמים ומשתמשים במוזיקה כדרך לערב אותם בפעילויות בריאות. נכון להיום הם הגיעו ישירות ליותר מ-14,000 תלמידים ב-126 בתי-ספר במלזיה עם 'האמת על סמים'.

הוא הוסיף לקהל שלו ילדים שגרים בשיכונים עממיים של דיור מוזל, שם הוא משתמש במוזיקה כדי להרחיק בני נוער מסמים ומבחירות שליליות. "ניתן לראות שאנשים שחסרה להם פעילות בריאה ומספקת תמיד נמשכים לפעילויות שליליות. אני לא רק נתתי השראה להרבה ילדים, אלא גם לכמה להקות שיהפכו לסטרייט אדג'. אני מאמין שלמוזיקאים יש את הכוח לעודד את האוהדים שלהם להיות כמוהם", מוסיף עזיז. אלה שהושפעו מכך כוללים 250 להקות שנחשפו למסר שלו לחיות ללא סמים.

לאלה שהוא לא יכול לתקשר איתם ישירות, הוא מגיע דרך המדיה, כולל סרט תיעודי שנעשה עליו וכתבות במגזין Maximum Rocknroll, מגזין הפאנק רוק המוביל שבסיסו בסן-פרנסיסקו. בסך הכול, יותר מ-3.2 מיליון איש ברחבי אסיה הושפעו מהמסר שלו. "אני משתמש עם הילדים בהעצמה במקום באכיפה. אני לא מפיץ רק מסר נגד סמים אלא גם מסר על אנושיות וחמלה". אחרי שנים של העצמה על-ידי עזיז, מעצרים הקשורים לסמים ירדו בקרב תלמידים בסלנגור ב-40 אחוז.


מגיעים לצעירים לפני סוחרי הסמים עם חוברות ׳האמת על סמים'.

נוקטים פעולה
חינוך על סמים למורים

לא משנה באיזו מדינה, סמים גובים את מחירם כשמדובר בעתיד המדינה – הנוער. אחרי ההורים, מורים הם אחד מהקווים הראשונים של הגנה על ילדים מפני לקיחת השאכטה הראשונה או המשקה הראשון שלעתים קרובות מאוד מובילים לסמים קשים יותר ולהתמכרות.

יצרנו את 'חבילת החינוך של האמת על סמים' כדי לתת למחנכים את הכלים הדרושים כדי שבני נוער יקבלו את העובדות האמיתיות על סמים. לאחר מכן הם יוכלו להחליט החלטות מושכלות לעולם לא לקחת אותם. כל מחנך יכול לבקר באתר של drugfreeworld.org/educator כדי לגלות עוד ולהזמין את החבילה.

כדי לראות דוגמה למופת של השינוי שיכול להיות לחינוך על סמים בחייהם של צעירים, צפה בסיפור של מייקל דלאון, שמספר על מסעו האישי ומלמד מיליוני בני נוער ברחבי ארה"ב, ב-scientology.tv/Michael-DeLeon.

ספר לנו את הסיפורים שלך על לימוד בני נוער את 'האמת על סמים'.