להט טהור דוחף פעיל נגד סמים מניגריה להגיע לצעירים עם האמת

דניאל צ'וקווידייק (משמאל), מלמד את האמת על סמים לכיתה בבית-הספר היסודי המתודיסטי ואומר "זה משהו שאני מאוד נלהב לגביו ואוהב לעשות".

ההצלחה האישית של דניאל צ'וקווידייק, מהנדס אלקטרוניקה מומחה ויועץ לארגונים לא ממשלתיים, היתה מובטחת. הוא מאושר לאחר שהקדיש את חייו לעזרה לאחרים.

כאשר דניאל צ'וקווידייק ראה את חבר הילדות שלו נושר מהאוניברסיטה בגלל שימוש יתר במריחואנה ואז מת בטרם עת, הוא הציב לעצמו מטרה לעזור לצעירים. הוא אומר שהוא שואף "לעזור לצעירים להשתמש בכישרונות המולדים שלהם בצורה הטובה ביותר ולהגשים את מלוא הפוטנציאל שלהם ללא ההשפעות המזיקות של סמים".

הוא הקים יוזמה להפחתת הדרישה לסמים ולמניעת השימוש בסמים. כאשר מאוחר יותר הוא גילה את 'המוסד לעולם נקי מסמים', הוא הרחיב את תוכניתו: "החומרים עזרו במידה עצומה כי הם לא רק שומעים אותי מדבר על הנושא, אלא הם גם קוראים, צופים בסרט התיעודי ואז לבסוף מחליטים להפסיק להשתמש בסמים".

יותר מזה, הוא מצא "משפחה" עולמית ששותפה ללהט שלו. אחרי שהוא ראה כתבה בדף המידע של DFW על העבודה המדהימה של מריו צ'ירינוס בוונצואלה, הוא כתב "עד החודש הבא, אני אתחיל מחדש את הקמפיין שלי כאן בפורט הרקורט, ניגריה, ואנסה להגיע להישגים טובים יותר ממריו צ'ירינוס".

מאז הוא הפך את DFW לפעילות במשרה מלאה, באמצעות הפצה נרחבת של חוברות, תוכנית רדיו קבועה, תחרויות בין בתי-ספר של חיבורים ודיונים ופרזנטציות של 'האמת על סמים' בבתי-ספר. תוך שנתיים בלבד, הוא העביר פרזנטציות ב-143 בתי-ספר, הקים מועדונים נקיים מסמים בכל בית-ספר והגיע ל-7,100 תלמידים. הוא הגיע לאלפי איש נוספים באמצעות חלוקת חוברות ואמצעי התקשורת.

"כאשר ביקרנו בקהילה אחת, במהלך הפרזנטציה שלנו, כ-50 מכורים לסמים החליטו להפסיק לעשן מריחואנה, וקיימנו מעקב אחריהם כדי שהם לא יחזרו להשתמש בסמים".

מאחר שכמה מהם כבר משתמשים בסמים, הוא לא עובד רק על מניעה: "כאשר ביקרנו בקהילה אחת, במהלך הפרזנטציה שלנו, כ-50 מכורים לסמים החליטו להפסיק לעשן מריחואנה, וקיימנו מעקב אחריהם כדי שהם לא יחזרו להשתמש בסמים".

דניאל, שהוא יועץ מאוד מבוקש, איש עסקים ונואם מוטיבציה, מעריך ביותר את עבודתו במניעת שימוש בסמים.

"זה משהו שאני מאוד להוט לגביו ואוהב לעשות – להגיע לצעירים כדי שהם לא יסטו מהמסלול של האמת האמיתית על סמים. אני מאוד נלהב לשבור את תקרת הזכוכית שהחברה הציבה עבור ניגריה.

אני באמת מאמין שאני יכול ליצור הבדל".


עובדות

האמת על סמים
התוכנית של 'האמת על סמים' כוללת מגוון של תוכניות חינוכיות.

14

חוברות

שמלמדות את האמת על הסמים שנמצאים בשימוש הנפוץ ביותר

17

סרטוני וידיאו קצרים

שמפריכים את השקרים הנפוצים ביותר שהסוחרים מספרים למשתמשים פוטנציאליים

111

דקות

של סרט תיעודי, שמופיעים בו מכורים לשעבר שמספרים את סיפורם

22

שפות

שבהן החומרים של 'האמת על סמים' תורגמו וזמינים

16

מיליון חוברות

שחולקו בשנה האחרונה בלבד


הצל חיים צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ולאנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.