עוזרים לנוער להישאר על דרך הישר

מייקל דלאון והצוות שלו של Steered Straight מעבירים את התוכנית לבני נוער ברחבי 47 מדינות בארה"ב.

מייקל דלאון והצוות שלו של Steered Straight נוסעים ברחבי ארה"ב ומלמדים את הנוער את האמת על סמים כדי לתת להם עתיד ורוד יותר.

במשך יותר מ-18 שנה, מייקל דלאון נסע ברחבי ארצות-הברית מעיר הולדתו בניו-ג'רזי כשהוא מלמד את הנוער את האמת על סמים. המטרה שלו: לעזור לצעירים להימנע מהשגיאות שהוא עשה בתור מכור לקוקאין, שהפך למכור להרואין, שהפך לגנגסטר.

"אני לא רוצה שהעבר שלי יהיה בעתיד שלהם", מציין דלאון. "עשיתי הרבה דברים רעים. פגעתי בהרבה אנשים. הפרתי כמעט כל חוק שכתוב וביליתי כמעט 14 שנים שלמות בבית-הסוהר ובמרכזי שיקום בגלל הפשעים שביצעתי ובגלל הפשעים שלמרות שאני לא ביצעתי אותם, אני אחראי להם".

בשנת 2000 דלאון הקים את Steered Straight, תוכנית שמגיעה לילדים, לנוער ולצעירים כדי לעזור להם להיות מודעים לבחירות שלהם בחיים ולתוצאות מעשיהם. עכשיו יש לו קבוצה של דוברים שנוסעים ברחבי ארה"ב, ומציגים מסר אמיתי ורב-עוצמה כדי למנוע מהצעירים ללכת בדרכו. כאשר הוא מדבר בבתי-ספר, הוא מספר את הסיפור האמיתי שלו ולא מסתיר שום פרט אפל.

"נסעתי ברחבי מדינת ניו-ג'רזי וברחבי ארה"ב כשאני יוצר שינוי בחייהם של אנשים בכך שאני מספר את הסיפור שלי ומחנך את הצעירים בעזרתו.

זה הפך לשליחות שלי בחיים. אני לא עושה את זה למען השבחים. אני לא עושה את זה כדי לקבל כבוד. אני עושה את זה כי קיבלתי חיים חדשים מאלוהים שדורש ממני הרבה", אמר דלאון.

כחלק מהפעילויות שלו, הוא הפיק ארבעה סרטים תיעודיים זוכי פרסים. הווידיאו הראשון שלו היה 'ילדים מתים'. עבור הסרט הזה הוא ראיין 137 ילדים בקמדן, ניו-ג'רזי, ובפילדלפיה, פנסילבניה, שמכורים להרואין. הוא גילה שכל אחד מהם עישן מריחואנה, סיגריות, אידה מריחואנה או חשיש או השתמש בסיגריות אלקטרוניות ושתה אלכוהול כאשר הוא היה קטין לפני שהוא עבר להרואין.

כאשר הוא חיפש מידע על סמים עבור הבת שלו, הוא מצא את 'עולם נקי מסמים' ב-2012. הוא התחיל להשתמש בסרט התיעודי 'האמת על סמים: אנשים אמיתיים, סיפורים אמיתיים' ובתשדירי השירות "הם אמרו/הם שיקרו". עד מהרה הוא שילב את החוברות של 'האמת על סמים' בסמינרים היומיים שלו בבתי-ספר. דלאון, שמכריז על עצמו בתור האוהד הגדול ביותר של 'עולם נקי מסמים', חתם על שותפות עם 'עולם נקי מסמים' ותוך זמן קצר הלוגו של DFW קישט את הקרוואן של דלאון שהוא נוסע בו ממדינה למדינה.

"הם כולם אמרו לי שהסיבה היחידה שהם הגיעו לראות אותי היתה שהילדים שלהם חזרו הביתה ולא יכלו להפסיק לדבר על הביקור שלי בבית-הספר שלהם".

הסמינרים של דלאון גורמים לאנשים לדבר, כמו שהוא מסביר: "במחוז מונמות' בניו-ג'רזי, מחוז מאוד עשיר עם רמת השימוש בהרואין השנייה במדינה, הורים רבים הגיעו לסמינרים שערכתי בערבים בנושא מודעות לסמים. הם כולם אמרו לי שהסיבה היחידה שהם הגיעו לראות אותי היתה שהילדים שלהם חזרו הביתה ולא יכלו להפסיק לדבר על הביקור שלי בבית-הספר שלהם. היו להם שיחות עם הילדים שלהם על סמים ושתיית אלכוהול של בני נוער, שיחות שהם מעולם לפני כן לא קיימו איתם.

אני מקבל מאות אי-מיילים, הודעות במדיה החברתית ומכתבים מתלמידים, מהורים וממחנכים על ההבדל שאנחנו יוצרים אצל תלמידים וחברי צוות כאחד".

בני נוער שהוא מגיע אליהם בבתי-ספר אומרים לו שהם מבינים עכשיו שהתמכרות יכולה לקרות לכל אחד והם מספרים על ההתמכרות האישית שלהם או של בן משפחה.

כאשר תלמידים מספרים שהם כבר לא ישתמשו במריחואנה או בסמים אחרים בעקבות הפרזנטציה שלו, הוא אומר שזאת המטרה של המאמצים שלו.

אחרי שהוא הגיע ליותר מ-7 מיליון בני נוער ברחבי 47 מדינות עם הסיפור שלו וסרטי הווידיאו של 'האמת על סמים', וגם חלוקה של יותר מ-290,000 חוברות של 'האמת על סמים', דלאון לא מתכוון לוותר עד שהוא יגיע לכל ילד עם המסר על איך סמים הורסים את האדם ואת חייו. "אני לא רוצה להשפיע רק על ילד אחד, אני רוצה להשפיע על כל הילדים".


להציל את חייהם של בני הנוער

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.