לימוד חובה של 'האמת על סמים' בכל חיל האוויר של קולומביה

הצוות הקולומביאני של 'עולם נקי מסמים' מכשיר 100 קצינים בחיל האוויר בהרצה ניסיונית מוצלחת של 'האמת על סמים'.

לפני סוף 2018, חיל האוויר של קולומביה עשוי להיות הכוח הצבאי הראשון בעולם שבו כל חייל למד על 'האמת על סמים'.

אחרי שהם הגיעו לעשרות אלפים עם חינוך נגד סמים בשלוש זרועות של הצבא הקולומביאני – הצבא, הצי והמשטרה הצבאית – 'עולם נקי מסמים' (DFW) קולומביה השיק פרוייקט שאפתני עם חיל האוויר להגיע לכל חייל באותה זרוע.

במדינה שיש בה שירות צבאי חובה עבור כל הגברים בגיל 18, להגיע לצבא זה כמו להגיע אל החברה.

"זה לא רק בקשר לצבא, אלא בקשר לכל החברה – כי הצבא הוא חלק מהחברה", אומר המנכ"ל של DFW קולומביה. "הבחורים האלה מגיעים לצבא, נשארים שנה או שנתיים, ואז חוזרים הביתה. בזמן שהם עושים את עבודת הגיבורים שלהם, הם מתקשים מאוד. הם רחוקים מהמשפחות שלהם ונמצאים בסביבה חדשה. הם הולכים אל ההרים ועושים את כל הדברים שאנשי צבא עושים. לעתים קרובות הם מנסים למצוא דרכים לברוח מהמציאות, לשכוח את מה שהם עושים. לעתים קרובות 'הפתרון' הוא סמים".

המייג'ור גנרל (אלוף) חורחה לאון גונזלס פארא, ראש ענף הביטחון וההגנה של חיל האוויר של קולומביה, נחוש בדעתו שהגיבורים שלו ימצאו פתרון טוב יותר. אחרי שהוא שמע על ההצלחה של DFW בזרועות אחרות של הצבא, הגנרל גונזלס ביקש תוכנית הכשרה ניסיונית עבור 100 אנשי פקידות בחיל האוויר, כולל קציני דת, יועצים וקצינים של משאבי אנוש.

כאשר המשובים אחרי ההכשרה חזרו כשהם חיוביים ב-100 אחוזים, הוא נתן הוראה שהתוכנית תגיע לכל חיל האוויר.

"עם המתודולוגיה החדשה הזאת אנחנו יכולים לגרום להם להבין עד כמה זה מסוכן להתחיל עם סמים. אני מעוניין להעניק תקווה מסוימת לבחורים האלה, לכן תשכפלו את המידע הזה ותעבדו איתו", הוא אמר.

המייג'ור גנרל ציווה שכל בסיס של חיל האוויר במדינה ישלח שני קצינים של משאבי אנוש כדי שהם יעברו הכשרה בתור מדריכים בתוכנית הלימודים של 'האמת על סמים'. מאז, DFW קולומביה הכשיר מדריכים עבור כל הבסיסים.

המומחים החדשים של 'עולם נקי מסמים' חזרו לבסיסים שלהם ולא רק שהם מכשירים את החיילים שלהם, אלא שעכשיו הם גם מעבירים את התוכנית של 'האמת על סמים' בבתי-הספר המקומיים.

כשהוא רואה את התוצאות שהושגו עד עתה, המנכ"ל של DFW קולומביה חוזה עתיד בהיר יותר לכל חייל, וגם לכל הצבא. "בקצב שבו הם מתקדמים, לפני סוף השנה הגנרל יקבל את משאלתו – כל חייל בחיל האוויר ידע את 'האמת על סמים'."


נוקטים פעולה
ג'סי מוצא ייעוד עם האמת על סמים

בית-המשפט ציווה על ג'סי ללמוד את התוכנית של 'האמת על סמים' ולחזור עם תעודת סיום.

כשהוא יצר קשר עם המוסד, הם קישרו אותו עם מאמן אונליין והוא התחיל מיד ללמוד את תוכנית הלימודים הווירטואלית המלאה. תשע-עשרה שעות לימודים מאוחר יותר, הוא התקשר כדי לדווח על הסיום שלו.

"הלימודים האלה נתנו לי הבנה טובה יותר עד כמה הסמים מזיקים. זה באמת הדהים אותי! אני שמח שנאמר לי לעשות את התוכנית הזאת". למרות שג'סי כבר היה נקי מסמים במשך כמעט שלוש שנים, הוא הרגיש בר-מזל ללמוד כל-כך הרבה.

עכשיו ג'סי רוצה לחלוק את המידע הזה עם אחרים. קישרו אותו עם מתנדבים מקומיים ליד יוסטון, טקסס, ושלחו לו חומרים של 'האמת על סמים' כדי שהוא יוכל להפיץ אותם הלאה.

הכיתה הווירטואלית כוללת את תוכנית הלימודים המלאה והיא פתוחה לכולם. אם גם אתה רוצה ללמוד את תוכנית הלימודים אונליין או להתנדב כתוב לנו.


תרום

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.