יום בוגוטה נקייה מסמים יוצא בשנה השנייה שלו כדי להגיע למיליון אזרחים קולומביאנים

סלבריטאים, מלכות יופי, קציני צבא, שוטרים ונושאי משרות ציבוריות יצטרפו ל-'עולם נקי מסמים' קולומביה כדי לפתח את ההצלחה מהשנה שעברה עם 40,000 איש שמתחייבים להיות נקיים מסמים.

ב-2019, 'עולם נקי מסמים' קולומביה ממשיך את הקמפיין שלו להביא למדינה את 'האמת על סמים' עם השאיפה האולטימטיבית של מדינה נקייה מסמים.

שוב השנה, 'עולם נקי מסמים' קולומביה יערוך בגאווה את 'יום בוגוטה נקייה מסמים' בשנתו השנייה בשיתוף עם פקידי ממשל מקומיים, המשטרה והצבא, והכול עם השאיפה האולטימטיבית לגרום למיליון אזרחים להצטרף בהתחייבותם לנהל חיים נקיים מסמים.

השאיפה הזאת הושקה ב-2018 כאשר היום נחנך באופן רשמי על-ידי ממשלת בוגוטה בתור 'יום בוגוטה נקייה מסמים'. כדי להוציא לפועל את היום הראשון ההוא בסטייל, DFW קולומביה היה מאורגן עם יותר מ-400 מתנדבים שהיו מצוידים בחוברות 'האמת על סמים', בלוחות אטב ובלוחות התחייבות ביותר מ-35 מקומות ברחבי העיר. המסר שלהם היה פשוט: "פחות סמים = יותר חיים".

הבוקר החל עם מסיבת עיתונאים שכללה מנהלים מהמשטרה הארצית הקולומביאנית, לרבות לוטננט קולונל אנג'ליקה בדויה, מפקדת המניעה במשטרה הארצית. כמו כן השתתפו מיס קולומביה הבינלאומית, השחקן/הבמאי אגמת' אסקאף ואינגרידה לינגיטה, נשיאת 'עולם נקי מסמים' קולומביה.

תחנות טלוויזיה בבוגוטה הכריזו על היום המיוחד ועודדו אנשים לצאת ולחתום על ההתחייבות להיות נקיים מסמים. City TV עשתה ריאיון עם לינגיטה והחדשות שודרו גם ב-Canal Capital, ב-RCN TV וב-CM1 TV. החדשות דווחו גם בשבע תחנות רדיו, כולל רדיו המשטרה הארצית, ובעיתון אל טיימפו.

לא היתה פינה בעיר שלא הגיעו אליה, בין אם דרך דוכן של DFW, סיקור במדיה או הגעה דרך המדיה החברתית.

אישים מהטלוויזיה ומהקולנוע ודמויות מתחום הספורט השתמשו במדיה החברתית שלהם כדי לעודד את האנשים בבוגוטה להפוך זאת למחויבות לחיים חיוביים ובעלי ערך. לא היתה פינה בעיר שלא הגיעו אליה, בין אם דרך דוכן של DFW, סיקור במדיה או הגעה דרך המדיה החברתית. יום בוגוטה נקייה מסמים הסתיים עם 40,000 חתימות על התחייבויות, וערים סמוכות יצרו 'יום נקי מסמים' משלהן.

פעילויות נוספות שהושקו בחודשים האחרונים מובילות עכשיו כולן ל-'יום בוגוטה נקייה מסמים' שני ב-2019. 'עולם נקי מסמים' לא נח עד שתושג השאיפה של מיליון חתימות לחיות חיים נקיים מסמים.


עובדות

סמים פסיכדליים: העובדות

סמים פסיכדליים כוללים DMT, אל-אס-די, PCP, מסקלין ופסילוציבין (פטריות קסם). הנה העובדות:

1 עד 7

אחוזים

של תלמידי בית-ספר בני 15 עד 16 ב-24 מדינות של האיחוד האירופי ובנורבגיה השתמשו בפטריות מעוררות הזיות

4.2

אחוזים

מהאירופאים בגילאים בין 15 ל-24 ניסו אל-אס-די לפחות פעם אחת

10 עד 12

שעות

זה משך הזמן שההשפעות הגורמות להזיות של הפֶּיוֹטה או המסקלין יכולות להימשך

32

מיליון

אנשים בארה"ב משתמשים בסמים פסיכדליים

53

אחוזים

עלייה בשימוש ב-DMT בארה"ב בין 2006 ל-2012


הצל חיים מסמים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. תמיכתך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.