ברית לחיסול השימוש בסמים בפיליפינים

שוטרי המשטרה הלאומית בפיליפינים מסיימים את הכשרתם כמדריכים ומאמנים של 'עולם נקי מסמים'.

במדינה שמאוימת ללא הפסק על-ידי סחר בסמים במישור הבינלאומי ושימוש בסמים מבית, צוות המשטרה הלאומית הצטרף ל-'מוסד לעולם נקי מסמים' כדי לבחון את הפתרון.

עם גבולות שניתן להסתנן דרכם והמעברים הצרים בארכיפלג שלה, הפיליפינים הם מטרה קלה שסוחרי סמים יכולים לנצל לתועלתם. זוהי אומה שהיא גם צורכת סמים וגם מרכז להעברת מטעני מתאמפטמינים, והיא מחזיקה בשיעור הצריכה הגבוה ביותר במזרח אסיה. לפי ה-'מועצה לסמים מסוכנים', 1.8 מיליון מתושבי הפיליפינים משתמשים בסמים לא חוקיים.

"סמים הם בעיה עצומה בפיליפינים – הם פשוט פגע", אומר השגריר של 'עולם נקי מסמים', רוברט אנדרסון. "יש דחיפה גדולה נגד סמים במדינה והשוטרים הם אלה שנמצאים ברחובות, לכן הם רוצים את 'האמת על סמים'."

אנדרסון ארגן הכשרה ניסיונית של יומיים וחצי ל-100 שוטרים של המשטרה הלאומית (PNP) ב-2016. הגנרל בנג'מין מאכאלונג, סגן הדירקטור למבצעים של PNP, ניהל את ההשקה.

הקצינים למדו להעביר את תוכנית הלימודים המלאה של 'האמת על סמים׳ ותורגלו על שאלות קשות שבני נוער שואלים ותרחישים אמיתיים מהחיים. ניתן להניח שכל השוטרים הם מומחים בנושא סמים, אבל זה לא כך, אומר אחד מקציני PNP: "כאבא טוב שלא שותה אלכוהול או מעשן סיגריות, אני לא יודע על סמים לא חוקיים. ... הסמינר הזה חשוב מאוד בשבילי".

בנוסף לכך שהם למדו להעביר את תוכנית הלימודים, הקצינים הוכשרו כמאמנים כדי שכאשר הם יחזרו לקהילות שלהם הם יוכלו להכשיר קצינים נוספים שיעבירו את תוכנית הלימודים. כדי להאיץ את מתן השירות, כל מסיים קיבל מלאי של חוברות 'האמת על סמים' באנגלית ובטגלוג. עם שובם הביתה, הם התחילו מיד להעביר את התוכנית לבתי-ספר מקומיים ולקבוצות בקהילה.

בעקבות הפיילוט המוצלח הזה, ה-PNP נכנס רשמית לשותפות עם 'עולם נקי מסמים' לצורך השקה ארצית של תוכנית 'האמת על סמים'. הסוכנות לאכיפת חוקי הסמים והמועצה לסמים מסוכנים בפיליפינים, שראו את הפיילוט, הצטרפו להכשרה הבאה שהועברה ביולי 2017 ל-107 אנשים, שלאחר מכן החלו מיד להעביר את התוכנית בעצמם.

ממצב התחלתי של הלם לנוכח בעיית הסמים, הקצינים ופקידי הממשל סיימו את ההכשרה עם תקווה ומטרה. כפי שאחד מהם אמר "קבלת הכשרה מהסוג הזה גרמה לי להיות ער לבעיה ונתנה לי מטרה לעשות משהו, משהו שיכול להועיל לנוער ... תודה רבה לחברי ה-'מוסד לעולם נקי מסמים' על עזרתם ותמיכתם בנו – תושבי הפיליפינים – כדי לחסל את השימוש בסמים. ... זה משהו שראוי להוקיר ולזכור".


נוקטים פעולה
הסיפור שלך יכול להופיע

האם אתה נהנה לקרוא סיפורים על מניעת השימוש בסמים והכנסת החינוך לשימוש ברחבי העולם? האם אי פעם תהית אם הסיפור שלך יכול להתפרסם?

'עולם נקי מסמים' הוא רשת עולמית של מחנכים, אנשי אכיפת החוק, מומחים למניעת השימוש בסמים, הורים ומתנדבים שכולם קשורים יחד על-ידי השימוש בחומרים של 'האמת על סמים' ועל-ידי מטרה משותפת לכוון אנשים לעבר חיים נקיים מסמים. בזמן שאתה קורא את זה, אתה כבר חלק מהקבוצה.

אם השתמשת בהצלחה בחומרים או בתוכניות הלימודים של 'האמת על סמים' והיית רוצה לחלוק את האתגרים וההצלחות שלך עם אחרים, נשמח לשמוע ממך למען האפשרות שהסיפור שלך יפורסם בדף מידע בעתיד.

צור איתנו קשר. אנחנו נראיין אותך בטלפון או באי-מייל לפי הצורך ואז נכתוב את הסיפור שלך.

אנחנו מחכים לשמוע ממך!


תרום

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, ארגוני נוער וקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.