מביאים את האמת על סמים לבאחה קליפורניה סור

ראשת העיר של לוס ברילס פרנסיס אולצ'י (באמצע משמאל) ושגרירת 'עולם נקי מסמים' ג'אן סטורי (באמצע מימין) פתחו פתח לחינוך נגד סמים בכל בתי-הספר העל-יסודיים של באחה קליפורניה סור.

האהבה למקום נופש מתקופת הילדות מובילה לשיתוף פעולה עם הממשלה כדי להעביר את 'האמת על סמים' לכל בתי-הספר העל-יסודיים של באחה קליפורניה סור.

באחה קליפורניה סור (BCS), מדינה במקסיקו שידועה בתור אתר תיירותי, נופים יפים ופעילויות פנאי, היא נתיב של סוחרי סמים שמעבירים קנאביס ומתאמפטמינים מהדרום לצפון.

שגרירת 'עולם נקי מסמים' ג'אן סטורי, אמריקאית מקולורדו, מבלה חלק מהשנה ב-BCS. היא מגיעה לכפר הדייגים השקט לוס ברילס מאז שהיא ילדה, אבל ב-2016 התחילה לשים לב לשינוי כאשר ההשפעות של הסחר בסמים התחילו להגיע למקום.

"שנאתי את זה כי זאת היתה כזאת קהילה קטנה, בטוחה ושקטה", היא נזכרת. "אז החלטתי שאני צריכה לעשות משהו". היא הכירה את התוכנית של 'האמת על סמים' מקולורדו, אז היא הביאה איתה את החומרים ל-BCS ומיד הציגה אותם לראשת העיר של לוס ברילס, פרנסיס אולצ'י. לראשת העיר אולצ'י היה עניין אישי במאבק נגד סמים אחרי שאחיה מת בעקבות שימוש בקריסטל מת'. "כל חיי חייתי בין אנשים שהשתמשו בסמים כי אחד מהאחים שלי השתמש בסמים", אמרה אולצ'י.

לאחר מכן ראשת העיר הציגה את התוכנית לפקידים רשמיים של ממשלת המחוז, כולל המנכ"ל של התוכנית בתי-ספר בטוחים ממחלקת המדינה לחינוך. לאחר מכן, העברת התוכנית התחילה עם חבילות חינוך של 'האמת על סמים' שהגיעו לבתי-הספר בלוס ברילס והאיזורים הסמוכים, כולל קאבו סאן לוקאס.

העברת התוכנית היתה הצלחה כל-כך גדולה עד שמזכיר המדינה לחינוך ציבורי רצה לקחת חלק בעניין. אחרי שהוא עבר על תוכנית הלימודים, הוחלט שהתוכנית הזאת נחוצה בכל בתי-הספר העל-יסודיים. ההכשרה הראשונית ניתנה ל-50 מנהלים מחמש העיריות של BCS, ולאחר מכן ניתנה הכשרה ליותר מ-800 מורים. כדי לבסס את מתן השירות, מזכר הבנה נחתם בין מזכיר החינוך של באחה קליפורניה סור ו-'המוסד לעולם נקי מסמים' במה שמהווה את האימוץ הגדול ביותר של התוכנית מצד ממשלה. זה כלל את שליחתן של יותר מ-2,200 חבילות חינוך של 'האמת על סמים' לבתי-ספר.

עם מורים שמעבירים עכשיו את תוכנית הלימודים המלאה, היא הגיעה לכ-40,000 תלמידים ב-230 בתי-ספר ברחבי האיזור, וכתוצאה מכך לירידה של 30% בשימוש בסמים בפעם הראשונה במדינה. "הסמים היו כל-כך מטורפים בלה פאז ובבאחה הדרומית", אומרת סטורי. "הקמפיין הזה נותן להם תקווה שמשהו יכול להשתנות".


הצטרף אלינו בחלוקת חוברות של 'האמת על סמים' בחנויות בשכונה או בעיר שלך.

נוקטים פעולה
הצטרף אלינו למלחמה נגד שימוש בסמים

בכל שנה אנחנו נוקטים פעולה ביום הבינלאומי של האו"ם נגד שימוש בסמים וסחר לא חוקי בסמים – יום שנועד להגביר את המודעות לסכנות של סמים לא חוקיים.

ביום הזה, מתנדבים וחברים בסניפים של 'עולם נקי מסמים' (DFW) יוצאים לרחובות כדי לחלק את החוברות של 'האמת על סמים', מבקשים מהמקומיים לחתום על התחייבות לא לקחת סמים ומעבירים סמינרים וקמפיינים למודעות בבתי-ספר.

אנחנו קוראים לכל המתנדבים והתומכים להצטרף אלינו בפעילויות כאלה. זה כרוך בתכנון אירועי חלוקה והחתמה על התחייבות במקומות הומי אדם, דאגה לכך שחנויות ייקחו חוברות לחלוקה ללקוחותיהן, העברת סמינרים לתלמידים וכל דבר אחר כדי להביא את 'האמת על סמים' לידיהם של האנשים בעיר שלך. אתה יכול להוריד את ההתחייבות ב-www.drugfreeworld.org/downloads.

שלח לנו סרטוני וידיאו ותמונות של הפעילויות שלך במסגרת DFW. עשרת הראשונים יקבלו את הטי-שירט הכחול המפורסם שלנו עבור חברי הקבוצה.


הצל חיים צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים ועל העתיד מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ולאנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.