עולם נקי מסמים קלרמון-פראן מגיע לכל פינה בעיר שלהם

הסניף של 'עולם נקי מסמים' בקלרמון-פראן מציג את החומרים שלהם בשוק של יום ראשון בכל שבוע כדי להגיע למקומיים עם 'האמת על סמים'.

הסניף של 'עולם נקי מסמים' בקלרמון-פראן הוא קבוצה מסורה של מתנדבים שבאופן קבוע יוצאים לרחובות עירם כדי לתת לתושבים את האמת על סמים.

דרומית לפריז, צרפת, יושבת קלרמון-פראן. העיר, שידועה בזכות הפסטיבל הבינלאומי של סרטים קצרים, מוקפת גבעות שנפתחות והופכות לערבת לימנייה במזרח.

למרות שקלרמון-פראן היא עיר מהממת עם קתדרלת נוטר דאם דו פורט והר הגעש הרדום המפורסם פוי דה דום, גם היא נפלה קורבן למגפת הסמים. למשל, 230 הקילוגרמים של חשיש במזוודות מרוקאיות שנתפסו על-ידי המשטרה, או שני הגברים שנעצרו בתחנת הרכבת עם 1.5 קילוגרם של קוקאין בבטן.

כדי לטפל בכך, חברי הסניף של 'עולם נקי מסמים' (DFW) של קלרמון-פראן לא נותנים לאף שבוע לעבור מבלי שהם יצאו לרחובות עירם האהובה והסביבה, כשהם מחלקים את החוברות של 'האמת על סמים' לחנויות מקומיות, שאז מחלקים אותן ללקוחות. הם גם מקימים ביתנים בשווקים וברחובות הומי אדם כדי שהמבקרים יוכלו לקחת חומרים. "כמו ילד בחג מולד שפותח מתנה שהוא חיכה לה זמן רב" – כך מתנדב של 'עולם נקי מסמים' תיאר את ההבעה על פניו של מורה כשהוא גילה את חבילת החינוך של DFW בביתן כזה.

הקבוצה מתמקדת באיזורים עם סחר גבוה בסמים, כולל תחנת הרכבת ורובע סיינט-ג'אק, שם אוכלוסיית המהגרים היא המטרה של סוחרי הסמים.

כל אחד יכול להצטרף ל-DFW, כל עוד הוא רוצה לנקות את האיזור שלו מסמים, כמו שעשה אחד המתנדבים, אלכוהוליסט לשעבר. אחרי שהוא התגבר על ההתמכרות, הוא נחוש עכשיו למנוע מאחרים ליפול לאותה המלכודת. הוא כמעט בן 70 ועדיין עובר במסירות מחנות לחנות ומאדם לאדם, עם חוברות ביד.

הקבוצה מתמקדת באיזורים עם סחר גבוה בסמים, כולל תחנת הרכבת ורובע סיינט-ג'אק, שם אוכלוסיית המהגרים היא המטרה של סוחרי הסמים. הם נתקלים באנשים מכל תחומי החיים – שוטרים שמחפשים פתרונות, אימא של מכור להרואין שרוצה לעזור לו, אנשים שעושים קניות ובני נוער שיצאו לבלות. הקבוצה חילקה יותר מ-42,000 חוברות בעזרתם של יותר מ-1,000 בעלי חנויות מאז 2017, ותמשיך ליצור עיר נקייה מסמים באמצעות הפצת האמת.


עובדות

עובדות על התמכרות לאלכוהול

הגיע הזמן להגיד את האמת על אלכוהול. הנה העובדות.

30%

ממקרי המוות

בתאונות רכב מתרחשים בעקבות צריכת אלכוהול.

200

בעיות בריאות

ברחבי העולם, כמו מחלת כבד, סרטן ופציעות, מוחמרות בגלל שימוש באלכוהול.

4,700

מקרי מוות של בני נוער

בשנה בארה"ב בגלל אלכוהול – יותר מכל הסמים הלא חוקיים ביחד.

80,000

מקרי מוות בשנה

בארה"ב בגלל סיבות שקשורות לאלכוהול

17 מיליון

מבוגרים

ברחבי העולם מאובחנים בתור מכורים לאלכוהול


הצל חיים צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים ועל העתיד מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ולאנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.