האמת מופצת במשחקי חבר העמים הבריטי

במשחקי חבר העמים הבריטי, DFW דאג להחתים אתלטים על התחייבות לחיים נקיים מסמים (למעלה); נתן חוברות לחנויות לחלוקה ללקוחות (משמאל); וחילק אותן גם לאנשים אחרים (מימין).

כאשר חוף הזהב של אוסטרליה מארח את משחקי חבר העמים הבריטי, הצוות של 'עולם נקי מסמים' נמצא שם כדי להפוך את המקום לנקי מסמים.

משחקי חבר העמים הבריטי הם אירוע בינלאומי עם ענפי ספורט רבים שמתקיים פעם בארבע שנים מאז 1930. בעוד שיש 53 מדינות בחבר העמים הבריטי – רובן טריטוריות לשעבר של האימפריה הבריטית – במשחקים האלה מתחרות 70 מדינות וטריטוריות. עבור המשחקים של 2018, 6,600 אתלטים מהמדינות ומהטריטוריות האלה של חבר העמים הבריטי הגיעו לחוף הזהב במדינת קווינסלנד, אוסטרליה. חוף הזהב הוא יעד תיירותי מרכזי עם האקלים הסובטרופי שטוף השמש, חופי הגלישה, קו רקיע עם גורדי שחקים, פארקי שעשועים, חיי לילה ויערות גשם.

באפריל 2018, חוף הזהב אירח בפעם הראשונה את משחקי חבר העמים הבריטי. אירועים כאלה פירושם תיירים, מסיבות וחיי לילה. פירושם גם סמים. זאת עובדה: עם השימוש בסמים וההתמכרות שכבר נמצאים בעלייה בחוף הזהב, אירוע ספורט בינלאומי גדול יביא יותר סמים.

לכן הצוות של 'עולם נקי מסמים' של בריסביין והמתנדבים של חוף הזהב החליטו לטפל בבעיה ישירות כדי להפוך את המשחקים האלה לבטוחים. המטרה שלהם: להפיץ את חוברות 'האמת על סמים', 'האמת על מריחואנה' ו-'האמת על קריסטל מת' ' לתושבים המקומיים ולאלפי המבקרים שצפויים להגיע למשחקים.

יער ראשוני לחלוקה היה יותר מ-680 בתי-מלון בחוף הזהב. יעד עיקרי נוסף היה החנויות המקומיות שיקבלו קופסאות של חוברות עבור הלקוחות שלהן. הם גם זיהו את כל המקומות עם שימוש נפוץ בסמים בפרברי העיר.

אבל 'עולם נקי מסמים' הוא לא הארגון היחיד שמודאג מבעיית הסמים. עד מהרה קבוצות אחרות התאחדו איתם, בנוסף לארגון ה-Scientology – נותן החסות הראשי של DFW – הצטרפו אליהם הקבוצות לסיוע לקהילה 'נשות וינדהאם' ו-'ראמון עוזר'. אחריהם הצטרפו 'הרשת הבין-דתית של מלטון', 'איחוד הצעירים הפקיסטנים באוסטרליה', One Spirit Africa, 'מוסד חברי הילדים' וערוץ הטלוויזיה Oz Star, אם לציין כמה מ-14 התומכים שהצטרפו.

מוסד האריות להגברת המודעות לסמים של אוסטרליה שלח הודעה לכל חבריו להצטרף לצוות של DFW לחלוקת החוברות. כתוצאה מכך, התקיימה פרזנטציה למועדון האריות של חוף הזהב שלקחו חומרים כדי להציג אותם לתוכנית שלהם 'הגורים של משפחת האריות' ולאחר מכן הם פרסמו תעודת הערכה לקבוצה של DFW.

אנשים שקיבלו את החוברות לעתים קרובות סיפרו סיפורי אימה אישיים על ההתמכרות שלהם. כמה מהם ציינו שאם היה להם את המידע הזה, הם לא היו נופלים לשימוש בסמים.

בתור הכנה למשחקים באפריל, חלוקה רשמית של החוברות התחילה בחודש מרץ. קבוצות של מתנדבים ביקרו באיזורים שונים בחוף הזהב ליד המקומות שבהם יתקיימו המשחקים. הם נפגשו באי שברון מחוץ למועדון הגלישה ומצילי חופים Currumbin Beach Vikings ומשם התפזרו לברלי הדס, סרפרז פרדייז ולכל מקום אחר שרגליהם או המכוניות שלהם יכלו לקחת אותם.

הם חילקו יותר מ-128,000 חוברות דרך יותר מ-300 חנויות ו-136 בתי-מלון. הם ביקרו גם ביותר מ-25 בתי-תפילה וחילקו חוברות בתיבות הדואר. אנשים שקיבלו את החוברות לעתים קרובות סיפרו סיפורי אימה אישיים על ההתמכרות שלהם. כמה מהם ציינו שאם היה להם את המידע הזה, הם לא היו נופלים לשימוש בסמים, ואז לקחו חוברות נוספות כדי לחלק לחברים.

בעלי החנויות שמחו מאוד להציג את החומרים החינוכיים, ובתי-המלון שמו אותם בקבלה וחלקם אפילו שמו אותם בכל חדר.

עכשיו 'עולם נקי מסמים' בריסביין עסוקים בלעזור לכל האנשים שפנו אליהם, לא רק מחוף הזהב אלא מכל רחבי אוסטרליה, בזמן שמבקרים ואתלטים חוזרים הביתה עם החוברות מצילות החיים של 'האמת על סמים' כדי לחלוק אותן עם אחרים.


הצל חיים צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים ועל העתיד מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ולאנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.