ללמד את 1.3 המיליארדים בהודו לחיות ללא סמים

ואסו יאז'ניק-סטיה (מימין) וחברי 31 הסניפים שלה מלמדים את הודו את האמת על סמים ברחבי 19 מדינות, כמו שרואים כאן ביריד הסיקי של הדרכה לקריירה.

'עולם נקי מסמים' הודו, שהוקם ב-2016, גדל במהירות לרשת של 31 קבוצות ברחבי 19 מדינות בהודו, שלכולן יש את המטרה ללמד את הנוער בהודו לנהל חיים נקיים מסמים.

יש הרבה מריחואנה. זה עניין תרבותי, חלק מהפסטיבל המאוד פופולארי שנקרא 'פסטיבל הצבעים'," אומרת ואסו יאז'ניק-סטיה, מנכ"לית ׳עולם נקי מסמים' הודו. הפסטיבל, הידוע גם בתור הולי, הוא יום שחוגגים בהודו על-ידי כיסוי חברים, משפחה ואפילו זרים עם אבקה צבעונית. הוא גם כולל לעתים קרובות את הצריכה של "בהאנג", משחת קנאביס אכילה. בתור הצמח המועדף על שיווה, אל ההרס ההודי, אין פלא שמריחואנה היא כוח שולט בסחר הסמים הלא חוקי בהודו.

כדי לצאת נגד זה, ואסו הקימה את קבוצתה הראשונה של 'עולם נקי מסמים' בניו-דלהי בשלהי 2016. עד מהרה הם יצאו לרחובות. "זיהינו Raahgiri [מיזם של אזרחים לתבוע בחזרה את הרחובות] כפלטפורמה טובה להתחיל מבצעי הפצה", היא אומרת.

בנוסף לחלוקה ברחובות, ואסו גם הקימה קבוצה של מרצים שביקרה בבתי-ספר וקבוצות שהעבירו סמינרים של DFW, כולל לתלמידים מקופחים ממוסד Sunaayy ובבית-הספר הציבורי Rao Ram Singh, שיש לו את המוטו "ידע, שירות, צדקה". ישנם גם הירידים הסיקיים הדו-שנתיים להדרכת קריירה שבהם תלמידי תיכון ומורים משיגים חומרים וחותמים על התחייבויות לחיים נקיים מסמים. "בגלל שהמפגש הראשון של ילד עם סמים יכול לקרות בכל גיל, הפתרון הוא להגיע אליהם לפני סוחרי הסמים", אומרת ואסו. אבל במדינה של 1.3 מיליארד, קבוצה אחת היא פשוט לא מספיקה.

"מהר מאוד הבנתי שכדי לממש את החלום שלי להביא את DFW לכל הודו, הצטרכתי ללכת מעבר לקווי הפעילות הקיימים. התחלתי לגייס כל אחד", אומרת ואסו. הסניף שלה גדל לשש קבוצות באיזור דלהי רבתי – עיר הבירה של הודו עם 18.9 מיליון תושבים. זה כלל את קבוצת דווארקה בדרום-מערב דלהי שהכשירה 250 צוערים במשטרה עם 'האמת על סמים' ואז הם יצאו להעביר לאחרים.

עד מהרה זה התרחב עם קבוצות שצצו בכל קצווי הודו, ממדינת טלנגאנה בדרום, דרך הקבוצה של מדינת גוז'אראט על החוף המערבי של הודו וצפונה אל "העיר הכחולה" ג'ודפור במדינת רז'סטן, שם מנהיג הקבוצה עובד בלשכת השליטה בסמים של הודו.

כפי שוואסו אומרת, "השאיפה שלי היא שתהיה לנו הודו ללא סמים", ועכשיו, עם 31 קבוצות ב-19 מדינות, שכבר לימדו 125,000 איש ב-14 החודשים הראשונים של הסניף, היא הניחה את היסודות להשיג בדיוק את זה.


האם אתם מצילים חיים דרך לימוד האמת על סמים? ספר לנו על כך.

נוקטים פעולה
ללמד את האמת על סמים?

האם אתה נהנה לקרוא סיפורים על מניעת השימוש בסמים והכנסת החינוך לשימוש ברחבי העולם? האם אי פעם תהית אם הסיפור שלך יכול להתפרסם?

'עולם נקי מסמים' הוא רשת עולמית של מחנכים, אנשי אכיפת החוק, מומחים למניעת השימוש בסמים, הורים ומתנדבים – שכולם קשורים זה לזה על-ידי השימוש בחומרים של 'האמת על סמים' ועל-ידי מטרה משותפת לכוון אנשים לעבר חיים נקיים מסמים. בזמן שאתה קורא את זה, אתה כבר חלק מהקבוצה.

אם השתמשת בהצלחה בחומרים או בתוכניות הלימודים של 'האמת על סמים' והיית רוצה לחלוק את האתגרים וההצלחות שלך עם אחרים, נשמח לשמוע ממך. לסיפור שלך יש את הפוטנציאל להתפרסם בדף מידע עתידי.

בבקשה שלח את הסיפור והתצלומים שלך. ההתנסות שלך יכולה לעורר השראה באחרים להצטרף אלינו כדי ללמד את האמת על סמים ברחבי העולם.

אנחנו מחכים לשמוע ממך!


הצל חיים צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.