חודש יוני שלא יישכח – עולם נקי מסמים ניו-יורק מראה לנו איך עושים את זה

בן פיאלקוף (למעלה, קיצוני משמאל), נשיא ׳עולם נקי מסמים' ניו-יורק, ב-'נשף הפרסים השנתי ה-11 של גיבורי עולם נקי מסמים'; בובי "זורו" האנטר (משמאל למעלה, קיצוני מימין) מדבר באו"ם; וחברי קבוצת ההארלם ויזארדס מצטרפים ל-׳עולם נקי מסמים' במצעד יום פוארטו ריקו (מימין למטה).

סניף 'עולם נקי מסמים' ניו-יורק כובש את חודש יוני בסערה עם אירועים ברחבי העיר, החל ממצעד יום פוארטו ריקו, דרך האו"ם, ועד לנשף פרסים לגיבורים ועוד.

לומר שהסניף של ׳עולם נקי מסמים' (DFW) שלנו בניו-יורק היה עסוק זה לדבר בלשון המעטה. כאשר מחלקת הבריאות ושירותי אנוש בארה"ב מכריזה שמגפת האופיודים היא מצב חירום של בריאות הציבור, אין זמן לנוח.

חודש יוני 2018 הוא רק דוגמה אחת של עבודתם הבלתי נלאית. הכול התחיל עם טורניר כדורסל נקי מסמים במכללת מדגר אוורס בברוקלין, שנערך בשיתוף על-ידי בובי "זורו" האנטר, יושב-ראש קבוצת הכדורסל לשעבר ההארלם גלובטרוטרס.

לאחר מכן נערך נשף הפרסים השנתי ה-11 לגיבורי עולם נקי מסמים, שנתן הכרה ל-15 זוכי פרסים על מסירותם לחינוך על סמים. הם כללו חברים ממשטרת ניו-יורק, פרשים ממדינת ניו-יורק, את מיס ניו-יורק ואחרים.

אחרי הנשף נערך המופע השנתי ה-2 של 'האמת על סמים' בפארק קנרסי בברוקלין, שאליו הצטרף הארגון ללא כוונת רווח My Time בע"מ, ה-Speak Life Tour, משטרת ניו-יורק המקומית ואומנים שונים.

באותו יום, נערכה באו"ם ועידת הבכירים הבינלאומית על חינוך נגד סמים, על ספורט ועל העצמה תרבותית, בחסות המשלחת הקבועה של סנגל והוועדה הבינלאומית על זכויות האדם. בין הדוברים היו גם הגנרל אדווין נג'רה, דירקטור DFW גואטמלה, פקידים בכירים מניו-יורק סיטי ועוד.

כאשר מחלקת הבריאות ושירותי אנוש בארה"ב מכריזה שמגפת האופיודים היא מצב חירום של בריאות הציבור, אין זמן לנוח.

אבל בעיר שלעולם לא ישנה, הם התקדמו ישר לתוך ריחוף בעולם נקי מסמים במצעד יום פוארטו ריקו, והצטרפו אליהם חברי ההארלם ויזארדס ומיס מנהטן, מישל לי. הוויזארדס ביצעו פעלולי כדורסל עם הקהל ו-4,000 חוברות 'האמת על סמים' חולקו לאורך הדרך.

ואז הגיע האירוע האחרון בארגון ה-Scientology ניו-יורק, שם חברי התאחדות ברית הצ'פלינים ואכיפת החוק התאספו כדי לתכנן איך אמונות שונות יכולות לעבוד יחד בקהילה. מאחר שסמים יכולים ללכוד כל אחד, חומרי ׳האמת על סמים׳ הם כלי עבור כולם.


עובדות

ילדים על סמים

המטרה של ׳עולם נקי מסמים' היא להגיע לילדים לפני שהסמים מגיעים, והנה הסיבה למה:

11%

מצריכת כל האלכוהול

בארצות-הברית נעשית על-ידי צעירים בגילאי 12 עד 20

35%

מהתלמידים

באיחוד האירופי מעורבים בפרקי זמן של שתייה כבדה במשך חודש אחד

35.1%

מתלמידי י"ב

באמריקה עישנו חשיש בשנה האחרונה

13%

מהאנשים

שמתחילים לעשן חשיש כבני נוער נעשים תלויים בו

50%

מבני העשרה

פחות נוטים להשתמש בסמים כאשר הם לומדים על סמים מהוריהם מאשר אלה שלא


הצל חיים צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.