לשמור את קפריסין, אי האהבה, נקי מסמים

סטלה אזמרלדה חולקת את 'האמת על סמים' עם בני נוער כחלק מעבודתה בהגעה ל-70 אחוז מהאוכלוסייה בקפריסין עם המסר של ׳עולם נקי מסמים'.

מוזיקאית וחבר לאומי בפרלמנט מאחדים כוחות כדי להפסיק את הצמיחה בשימוש בסמים עקב העובדה ש-2 מיליון תיירים בשנה מביאים לקפריסין לא רק הכנסה אלא גם סמים.

בכל שנה, 2 מיליון התיירים שמבקרים באי המזרח תיכוני של קפריסין הם רבים יותר מאוכלוסיית האי אשר מונה 1.7 מיליון. קפריסין, מקום הולדתה המיתולוגי של אפרודיטה, האלה היוונית של אהבה ותשוקה, ידוע בזכות החופים שטופי השמש, האוכל הטעים והשקיעות היפות שבו.

עם זאת, תיירים ושמש מביאים גם מסיבות וסמים, שרק מחמירים בעקבות משבר כלכלי שהתרחש ב-2013 ושקפריסין רק מתחילה לאט לאט לצאת ממנו. קיריאקוס קיריאקו-חג'יאני, חבר פרלמנט בקפריסין, מתאר זאת כך: "בגלל המשבר הכלכלי בקפריסין היתה לנו אבטלה חמורה ואנשים לא האמינו בעתיד. בגלל שתיירים מוציאים הרבה כסף, הרבה מהתושבים המקומיים רואים שהם מאושרים 'בגלל סמים'. אז המקומיים רוצים להיות כמו התיירים ומתחילים גם הם לקחת סמים".

סטלה אזמרלדה קונסטנטינו, ילידת קפריסין, אומנית במה מקצועית וזוכת פרס האקדמיה למוזיקה עבור שיר הפופ/רית'ם אנד בלוז הטוב ביותר, היתה מודאגת מהשפעות הסמים על המדינה שלה. כדי לטפל בבעיה הזאת היא הקימה סניף בקפריסין של ׳עולם נקי מסמים' (DFW) ב-2014.

תחילה היא תדרכה את חבר הפרלמנט קיריאקו-חג'יאני על DFW, והוא הצטרף למאמצים שלה. הם התחילו עם המדיה, כולל ריאיון בערוץ הטלוויזיה הלאומי Sigma TV, והגיעו ל-40 אחוז מהאוכלוסייה בקפריסין. הם המשיכו עם קידום הקמפיין בכל מקום אפשרי, מבתי-ספר לאספות הורים-מורים, הופעות מוזיקה ואירועי חלוקה ליד החוף שהתיירים והמקומיים מגיעים אליו. כדי להרחיב את ההגעה שלהם אפילו יותר, הם קיימו פגישות עם נציב הפעילות ההתנדבותית, נשיא המועצה נגד סמים בלרנקה, מפקד משטרת קפריסין, ראש העיר וחברי המועצה של פאראלימני – האיזור שנחשב לגרוע ביותר מבחינת שימוש בסמים על-ידי נוער – ונשיא המדינה עצמו. התגובה היתה אחידה: קפריסין צריכה את התוכנית הזאת.

לכן העברת התוכנית המשיכה למנהלים של בתי-ספר, במועדוני ריקודים שבהם יש שימוש גבוה בסמים, בפסטיבל האוכל השנתי במפרץ Fig Tree ובבתי-ספר פרטיים. בעזרת הכישרון הבימתי שלה וכישרונם של התלמידים שהיא מלמדת בבית-הספר לאומנות הבמה שבבעלותה, סטלה גם ערכה שלוש הופעות ציבוריות שמקדמות את 'האמת על סמים' בחסות ראש העיר לרנקה.

בסך הכול, 'עולם נקי מסמים' קפריסין הגיע עכשיו ל-70 אחוז מאוכלוסיית קפריסין וכבר היתה ירידה של 12.4 אחוזים במקרים שקשורים לסמים במדינה, לפי דיווח של משטרת קפריסין.


מכורה לשעבר לסמים מובילה תנועה כדי לחנך אחרים על ההשפעות ההרסניות של סמים. למד עוד ב-scientology.tv.

נוקטים פעולה
הקם סניף של עולם נקי מסמים

'המוסד לעולם נקי מסמים' תלוי במתנדבים ובסניפים ברחבי העולם שיפיצו את 'האמת על סמים' ויעזרו לצעירים לחיות חיים נקיים מסמים.

לכן אנחנו מזמינים אותך להקים סניף על-ידי כך שתבצע את הפעולות הבאות:

  • אסוף אנשים אחרים שרוצים להצטרף לסניף שלך.
  • הזמן את חומרי 'האמת על סמים' שאתה צריך בכתובת DrugFreeWorld.org.
  • התחל להעביר סמינרים, אירועי חלוקה ופעילויות אחרות תוך שימוש בחומרי 'האמת על סמים'.
  • שלח לנו תמונות של פעילויות הקבוצה שלך.

ספר לנו שאתה רוצה לפתוח סניף של 'עולם נקי מסמים' וצרף תמונות של הפעילויות שלך!


להציל את חייהם של בני הנוער

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.