אל סלבדור בדרכה להפוך למדינה נקייה מסמים

קולונל הוגו אנגולו משתמש בחומרים של 'עולם נקי מסמים' כדי ללמד בני נוער את האמת על סמים ולעזור להפחית את השימוש בסמים ואת האלימות הנפוצים באל סלבדור.

אחרי 34 שנים בצבא אל סלבדור, הקולונל הוגו אנגולו חיפש אסטרטגיה חדשה במלחמה נגד סמים. עכשיו הוא מחולל מפנה עם 'עולם נקי מסמים'.

"סמים ואלכוהול הם הגרעין של הבעיות במדינה", אומר הקולונל הוגו אריסטידס אנגולו רוגל מאל סלבדור. הוא מתייחס לרמה של אלימות חסרת תקדים מחוץ לאיזורי מלחמה – 103 מקרי רצח על כל 100,000 תושבים, נכון ל-2015. רוב האלימות היתה קשורה לכנופיות ולסחר בסמים.

"אנחנו נמצאים באמצע שני שווקים – המדינות בדרום מייצרות סמים ובצפון הם צורכים אותם", אומר אנגולו.

ב-34 שנותיו בתור הקצין הצבאי הוותיק ביותר באל סלבדור, אנגולו ראה במו עיניו את הנזק של סמים ואלימות. ב-2016, בזמן שאנגולו עבד כנספח צבאי במשלחת האו"ם הקבועה של אל סלבדור בניו-יורק, מנכ"ל סניף ניו-יורק של 'עולם נקי מסמים' (DFW) הציג לו את 'עולם נקי מסמים'.

אנגולו מצא את הנשק החדש שלו. "הייתי זקוק לכלי נוסף, משהו שישנה את המדינה", הוא אמר. אחרי שהפך לדירקטור DFW באל סלבדור, הוא העביר את סמינר DFW הראשון במכללה הצבאית של הקולונל מילטון אנדראטה ונתן ראיונות ברדיו הלאומי YSKL 104.1 FM ובערוץ 10 של הטלוויזיה.

"הכנופיות מגייסות ילדים צעירים מהקהילה, אז האסטרטגיה שלי היתה ללמד את הילדים בבתי-הספר", אומר אנגולו.

בפנצ'ימלקו, אנגולו התחבר עם ראש העיר והחל להעביר את הנושא בבתי-הספר שלהם. עקב השימוש של התלמידים עצמם בסמים, הם לא היו באים לשיעורים בבית-ספר אחד, אבל אחרי הסמינר של אנגולו, זה השתנה. "היה לנו אחוז גבוה של היעדרויות, אבל אחרי הסמינר הם קיבלו כזאת מוטיבציה, שהתלמידים חזרו והם משתפרים בלימודיהם", אומר אחד המורים.

עד עתה אנגולו הכשיר יותר מ-700 מורים להעביר את התוכנית של DFW והגיע ליותר מ-50,000 תלמידים בתשע ערים, עם התוכנית ליישם עכשיו את התוכנית בכל בתי-הספר במדינה.

ואז הוא התחבר עם עיריית סן סלבדור, עם Fundasalva (המוסד נגד סמים של אל סלבדור), עם FEPADE (המוסד לפיתוח חינוכי של עסקים), עם המשטרה הארצית ועם האוניברסיטה לרפואת שיניים Alberto Masferrer Salvadoran, שהפכו את השיעורים של DFW לדרישה לכל התלמידים שנרשמים אליה.

אחרי התוכניות האלה, שיעור הרצח באל סלבדור ירד בחצי ממה שהוא היה ב-2015, ושר המשפטים והביטחון זוקף זאת ל-"קרב הקשה" נגד פשע, לאמצעי שיקום בכלא ולתוכניות מניעה בקהילות עם סיכון גבוה. אנגולו יכול לומר בגאווה שהוא היה חלק מרכזי באותן תוכניות מניעה, והוא ממשיך את עבודתו עם DFW כדי להביא לשינוי חיובי אפילו יותר גדול באל סלבדור. ראה את סיפורו של אנגולו ב-scientology.tv/HAngulo.


הצטרף אלינו בהעברת סמינרים וחלוקת חוברות כדי לטפח עולם נקי מסמים.

נוקטים פעולה
עזור לעצור את השימוש בסמים לא חוקיים

כל שנה ב-26 ביוני, אנחנו נוקטים פעולה ביום הבינלאומי של האו"ם נגד שימוש בסמים וסחר לא חוקי בסמים, שמיועד להעלות את המודעות לסכנות של סמים לא חוקיים.

ביום הזה, מתנדבים וחברי סניפים של 'עולם נקי מסמים' יוצאים לרחובות לחלק חוברות של 'האמת על סמים' ולבקש מהמקומיים לחתום על התחייבות להיות נקיים מסמים. המתנדבים מעבירים גם סמינרים ועושים קמפיינים להעלאת מודעות בבתי-ספר.

זאת רק דוגמה אחת של איך סניפי 'עולם נקי מסמים' בכל מקום יכולים להתאים את הפעילויות שלהם לאירועים בינלאומיים ולימים מיוחדים כדי להעלות את מודעות הציבור.

במשך כל השנה אנחנו קוראים לכל המתנדבים והתומכים להצטרף אלינו בפעילויות. גם אתה יכול לתכנן הפצה ואירועים של חתימה על התחייבות במקומות הומי אדם, לשים חוברות בחנויות עבור הלקוחות שלהם וכל דבר אחר כדי להעביר את האמת על סמים לאנשים.

השג את ההתחייבות ב-notodrugs.co.il/downloads. שלח לנו סרטוני וידיאו ותצלומים של הפעילויות שלך ב-DFW.