קראק

סטטיסטיקות בינלאומיות

ב-2007, 5,477 בני אדם נמצאו אשמים בפשעים שקשורים לקראק בבתי המשפט הפדרליים של ארה"ב. יותר מ-95% מהעבריינים האלה היו מעורבים בסחר בקראק.

המצב שונה באירופה. המרכז האירופאי לפיקוח על סמים והתמכרות לסמים (European Monitoring Centre on Drugs and Drug Addiction) מדווח שהשימוש בקראק בדרך כלל מוגבל לקהילות של מיעוטים בערים גדולות בהן יש שיעורים גבוהים של אבטלה ותנאי מחיה ירודים. בשנת 2006, 20 מדינות אירופאיות דיווחו שהמשתמשים בקראק מהווים רק 2% מכלל המכורים הנכנסים לטיפולי גמילה, ורובם הגיעו מבריטניה.

קראק ופשע

11.6% מהעצורים בשבוע שעבר השתמשו בקראק.
הונלולו, הוואי
49.8% מהעצורים השתמשו בקראק בעבר.
אטלנטה, ג'ורג'יה

הסקר הלאומי על שימוש בסמים ובריאות (National Survey on Drug Use and Health)שנערך בארצות-הברית בשנת 2006 מראה ש-8.6 מיליון אמריקאים בגילאי 12 ומעלה דיווחו על שימוש בקראק. 6.9% מהנשאלים בטווח הגילאים 18-25 דיווחו שהשתמשו בקוקאין (כולל קראק) בשנה האחרונה. סקר ממשלתי אמריקאי של 'מבט אל העתיד' (Monitoring the Future) שנערך בשנת 2007 מצא שבקרב תלמידי תיכון, 3.2% מתלמידי כיתות י"ב השתמשו בקראק בזמן כלשהו בחייהם.

 

בארה"ב, 178,475 מכורים נכנסו לגמילה ב-2006 בגלל קראק. מספר זה היווה 71% מכלל המכורים שנכנסו לגמילה בגלל קוקאין באותה שנה.

 

"זה סם אנוכי לגמרי, הקראק הזה. הוא משתלט לך על החיים. קראק תופס אותך במהירות. זה בכלל לא לוקח הרבה זמן. הוא יוצר תשוקה חזקה מאוד למנה נוספת. והתוצאה היא שאתה משתמש בו בתדירות גבוהה יותר משום שהסוטול קצר." פיטר