האמת על סמים סינתטיים
'המוסד לעולם נקי מסמים' ביפן מפריך את השקרים שמציגים את סמי הפיצוציות כ-"לא מזיקים"

מריחואנה סינתטית נקראת ביפן דאפו האבו – "סמים שמתחמקים מהחוק" – ושמה הלא מזיק עשוי להיות גורם משמעותי למודעות הציבורית הנמוכה להשפעות המזיקות שלה. עם זאת, מינואר ועד מאי 2012, דווחו יותר מ-100 ביקורים בחדרי מיון הקשורים לסמים סינתטיים.

במהלך קמפיין להעלאת מודעות הציבור לסכנות הסם, נאו מאזאקי, המנהלת של הסניף היפני של 'המוסד לעולם נקי מסמים', העריכה תחילה את הגישות כלפי הסם, במיוחד בקרב אנשים צעירים – המטרה העיקרית של יצרני הסם הסינתטי.

קרא עוד >>

טור אורח
מזרימים חינוך אפקטיבי לנתיב ראשי של אספקת סמים

ג'ון רדמן הוא המנכ"ל של 'ברית הקהילות לנוער ללא סמים' שבסיסה נמצא בסאן-דייגו.

המשימה של 'ברית הקהילות לנוער ללא סמים' (CADFY) היא לטפח קהילות בטוחות וללא סמים. אנחנו עושים זאת כתמיכה באסטרטגיה הלאומית לבקרת סמים, שבאה כהנחיה ממשרד הנשיא בהתאם למדיניות של בקרת סמים לאומית.

השיטה שלנו להפחית את השימוש בסמים היא בעלת שלושה חלקים:

  1. מנע – עצירת שטף הסמים שחודרים דרך הגבולות שלנו ואל תוך השכונות שלנו
  2. טיפול – ריפוי אלה שנפגעו משימוש בסמים
  3. מניעה – לוודא ששום ילד לא ילך לעולם בנתיב האפל של השימוש בסמים. מניעה באמצעות חינוך היא הדרך הקרובה ביותר ללבי, ובהקשר זה, זוהי זכות לעבוד עם 'המוסד לעולם נקי מסמים'. החומרים שלהם הם הטובים ביותר שראיתי אי פעם.

קרא עוד >>מפקד משטרה משבח את
התוכנית 'האמת על סמים'

כמפקד המשטרה של באביט, מינסוטה, וכחובש רפואי וגם כבאי, צ'אד לואוון הציל חיים. הוא אחד מאותם קציני משטרת באביט שקיבלו ציון לשבח על הצלת חיים. בתפקידו הכפול כמפקד המשטרה וראש אגף החינוך בנושא סמים של המחלקה, הוא אומר שעכשיו הוא מציל חיים באמצעות התוכנית 'האמת על סמים' של 'המוסד לעולם נקי מסמים'. הדברים הבאים הם ציטוט מתוך מכתב שהוא כתב למוסד.

"אף אחד לא מבין טוב יותר את ההשפעה החיובית של תוכנית חינוך רצינית בנושא סמים מאשר סוכנויות אכיפת החוק, אבל לרוע המזל הרבה מהמחלקות נאלצות לבזבז את המשאבים שלהן על מלחמה בפשעים שקשורים לסמים במקום על חינוך בנושא סמים או מניעת השימוש בהם.

חיפוש פשוט באינטרנט לפני שש שנים הוביל אותי אל 'המוסד לעולם נקי מסמים'. רציתי לראות איזה עוד תוכניות לחינוך בנושא סמים היו קיימות והרגשתי כאילו זכיתי בכל הקופה. מה שמצאתי היו תשובות לרוב השאלות שהתלמידים שלי שאלו בדרך כלל. תוכנית 'האמת על סמים' סיפקה עלונים מפורטים על הסמים השכיחים ביותר שנמצאים בשימוש ונתנה למחנכים כמוני את החומרים הדרושים כדי להפוך להיות המומחים בכיתה, כפי שמצפים מאיתנו שנהיה.

קרא עוד >>

המספרים מדברים

לאתר האינטרנט » drugfreeworld.org יש יותר מ-12 מיליון מבקרים בשנה, מה שהופך אותו לאחד מאתרי החינוך בנושא סמים ומניעתם הנצפים ביותר.

החינוך של 'האמת על סמים' בבתי-ספר

סלובקיה הרצאות ל-120,799 תלמידים ב-2,663 בתי-ספר
ונצואלה הרצאות ל-450,000 תלמידים ב-1,346 בתי-ספר
טייוואן הרצאות ל-307,965 תלמידים ב-921 בתי-ספר


עובדות
מבשלים סמים "חוקיים"

כדי להבין את המריחואנה הסינתטית וסמים סינתטיים אחרים, צריך להבין מהו "סם פיצוציות".

סם פיצוציות הוא גרסה סינתטית של סם לא חוקי. הרכבו הכימי שונה מעט כדי להתחמק מסיווגו כלא חוקי. זהו למעשה ניסוי של כימאי מחתרתי ליצור סם "חוקי" חדש.

כאשר הרשויות לאכיפת החוק מעדכנות את הסיווגים ומוציאות את הסם הסינתטי מחוץ לחוק, כימאים מחתרתיים יוצרים גרסה שונה נוספת ששוב חומקת מהסיווג של "לא חוקי". וכך המחזור חוזר על עצמו.המוסד לעולם נקי מסמים
מציין את היום העולמי נגד סמים

ביום הבינלאומי של האו"ם נגד שימוש בסמים וסחר לא חוקי בסמים ב-2014 שצוין ב-26 ביוני, 'המוסד לעולם נקי מסמים' תיאם יותר מ-200 אירועים להעלאת המוּדעות לסמים, כשהם מחלקים את החומרים החינוכיים של 'האמת על סמים' ב-28 מדינות בשש יבשות, ומביאים את המסר נגד סמים לכ-250,000 אנשים.

אירוע הדגל של המוסד התקיים במסדרונות הקונגרס האמריקאי בגבעת הקפיטול, ונועד לחברי קונגרס ופקידים מהמנהל לאכיפת חוקי הסמים.

אירועי 'עולם ללא סמים' נערכו גם ברחבי העולם:

» אירופה/המזרח התיכון
אוסטריה, בלגיה, דנמרק, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, ישראל, איטליה, רוסיה, ספרד, שבדיה, בריטניה

» אפריקה
אלג'יריה, קניה, לסותו, דרום-אפריקה, זימבאבואה

» אסיה
יפן, טייוואן

» אוסטרליה
אוסטרליה, ניו-זילנד

» צפון-אמריקה
ארצות-הברית, קנדה, מקסיקו

» דרום-אמריקה
קוסטה ריקה, ונצואלה


חינוך אפקטיבי בנושא סמים מציל חיים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, ארגוני נוער וקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה הנדיבה שלך עוזרת לחזק אנשים בעזרת העובדות שהם צריכים כדי לחיות חיים בריאים ללא סמים.