10 ימים של 'אמור לא לסמים'

קבוצת 'עולם נקי מסמים' בלגיה בסיור של "10 ימים לומר לא לסמים״ לכבוד היום הבינלאומי נגד שימוש בסמים וסחר לא חוקי.

DFW בלגיה מצטרפת לסניפים ב-24 מדינות כדי להכיר ביום הבינלאומי נגד שימוש בסמים וסחר לא חוקי.

מאז 1987, היום הבינלאומי של האו"ם נגד שימוש בסמים וסחר לא חוקי נחגג ב-26 ביוני בכל רחבי העולם. המטרה של היום היא לחזק פעולה ושיתוף פעולה כדי להשיג את השאיפה של חברה בינלאומית נקייה משימוש בסמים.

לכן, סניפי ׳עולם נקי מסמים' (DFW) ב-24 מדינות וב-90 ערים לבשו את חולצות הטישרט הירוקות-כחולות שלהם ומילאו את תיקי הנשיאה של DFW בחוברות מהסדרה של 14 חוברות על 'האמת על סמים'. הם יצאו לרחובות, לחופים, פארקים, משחקי ספורט וכל מקום אחר שבו נאספים המוני אנשים, כדי להגיע לילדים, בני נוער, משפחות וכל מי שביניהם עם העובדות האמיתיות על סמים.

דוגמה אחת של ההגעה הזו לקהילה היתה קבוצת עולם נקי מסמים בלגיה. הם השיקו את סיור "10 ימים לומר לא לסמים״ ב-16 עד ה-26 ביוני.

היום הראשון שלהם התחיל באנטוורפן, עיר בצפון בלגיה. מחוץ לתחנת הרכבת המרכזית של אנטוורפן הוצב ביתן שבסופו של דבר הגיע ליותר מ-3,500 נוסעים עם חוברות לקחת לנסיעותיהם. נוסע אחד כזה הגיע ברכבת במיוחד כדי להשיג סמים, כי נאמר לו שאנטוורפן היא מקום קל כדי להשיג אותם, ובמקום זאת הוא עזב כדי לחזור הביתה עם עותק של חוברת 'האמת על סמים' ביד ותוכניות חדשות לחיות חיים נקיים.

הם עברו דרומה למולנביק, שם השימוש בסמים נפוץ מאוד. לכן הם הציבו את הדוכן שלהם בתחנת המטרו Étangs Noirs וחילקו 3,300 חוברות לנוסעים ולחנויות. בין אלה שהקבוצה הגיעה אליהם היו מורה בבית-ספר שלא לקחה רק חוברות, אלא גם חבילת חינוך של 'עולם נקי מסמים', שמספקת את כל מה שמורה צריך כדי להגיע לתלמידיו עם האמת על סמים. חנווני אחד ביקש עוד חוברות, כי החוברות שהוא קיבל אזלו מהר מדי.

הסיור בן 10 הימים כלל טיול אופניים דרך עיר הבירה של בלגיה, בריסל, שם הקבוצה ביקרה ביותר מ-100 חנויות שלקחו ערימות של חוברות כדי לתת ללקוחותיהן. רוכבי אופניים גם עצרו בתחנת המטרו פורט דה נמור, בכיכר Place de la Monnaie ולאורך המדרחוב Rue Neuve שבו אלפים עוברים כל שעה. קבוצת DFW יצרה קשר עם אחות שדאגה למטופלים שלעתים קרובות היו מכורים לסמים או אפילו סוחרי סמים. היא מיד לקחה חוברות עבורם והשיגה את כתובת האתר כדי להזמין אפילו עוד חוברות כשהיא תזדקק להן. מישהו אחר תמך בעבודת הצוות עד כדי כך שהוא לקח אחד מתיקי הנשיאה שהיה מלא בחוברות והחל לחלק מחנות לחנות.

הסיור בן 10 הימים כלל טיול אופניים דרך עיר הבירה של בלגיה, בריסל, שם הקבוצה ביקרה ביותר מ-100 חנויות.

למחרת, הצוות התקדם מערבה לעיר אוסטנדה לחוף תעלת למאנש, שם מסעדות על החוף ובעלי חנויות לקחו חוברות. בית-קפה אחד סיפר על המאבק שלו עם השימוש הנפוץ בקנאביס באיזור ואנשים שמנסים להסניף קוקאין ממש שם בבית-הקפה. לכן, 'האמת על קוקאין' חולקה ישירות ללקוחות. כמה בעלי חנויות כבר היו מפיצי החוברות וביקשו לחדש את המלאי כל שבוע, כי הם חילקו אותן כל-כך מהר.

בעיר אחרת בפלנדריה, במהלך פסטיבל ה-Kontichleeft, סגן ראש העיר לספורט נתן ריאיון ברדיו המקומי, Zuidrand Kontich. הוא דיבר מול הדוכן של DFW, והסביר שהם שם כדי לתת לצעירים את האמת על סמים.

בסך הכול, יותר מ-55,000 חומרים של 'עולם נקי מסמים׳ חולקו ברחבי בלגיה, עם יותר מ-500 חנויות שעכשיו מחזיקות חוברות עבור הלקוחות שלהן. כדי לקדם את המסר לאלפים נוספים, זה יצא במדיה, עם תוכנית טלוויזיה וחמישה ראיונות ששודרו ברדיו.


הצל חיים צעירים

תמוך ב-'מוסד לעולם נקי מסמים', ועזור להגן על חייהם של צעירים מההשפעות ההרסניות של סמים. התרומות שלך מאפשרות לנו לתת את החומרים החינוכיים שלנו ללא תשלום לבתי-ספר, לארגוני נוער ולקבוצות ואנשים אחרים. התמיכה שלך עוזרת להביא לאנשים את העובדות הנחוצות להם כדי לחיות חיים בריאים ונקיים מסמים.