הארגון יוצא בהתקפה עולמית נגד סמים

'הארגון לעולם ללא סמים' יצא בקמפיין מידע מסיבי עם חומרי הסברה שנשלחו לכ-80 אלף מחנכים, אוכפי חוק, אנשי רפואה, ומרכזים וסוכנויות פרטיים וציבוריים לגמילה מסמים ומניעתם בארה"ב, קנדה, מקסיקו ובתריסר מדינות באירופה. כחלק מהקמפיין, הופיעו שלטי חוצות בערים מרכזיות בארה"ב, לרבות בטיימס-סקוור שבעיר ניו-יורק, וכמו כן במספר ערים באירופה.

"המטרה שלנו היא לצייד את אותם אלה הזקוקים ביותר לכלים אפקטיביים, ולמנוע התנסויות בסמים והתמכרות להם לפני שזה מתחיל ולפני שהסמים יהרסו את חייהם", אמר פסקל קוטייר, מנהל 'הארגון לעולם ללא סמים'. "כאשר הנוער יהיה חמוש בידע מהם סמים ולמה הם גורמים, הם יוכלו להחליט החלטות נבונות ונכונות".

המשרד האמריקאי למדיניות הלאומית לגבי פיקוח על סמים מעריך כי המחיר של התמכרות לסמים באמריקה הוא 180.9 מיליארד דולר. סקר חדש שפורסם על 'חזרה ללימודים' שנערך על-ידי 'המרכז הלאומי להתמכרות ושימוש בסמים' מצא כי 11 מיליון תלמידי תיכון (80 אחוז) ו-5 מיליון תלמידי חטיבת-הביניים (44 אחוז) אמריקאים חזו באופן אישי בשימוש בלתי חוקי בסמים, סחר בסמים, אחזקת סמים או תלמידים שיכורים או מסוממים בבית-הספר.

מחקרים מראים שאם מישהו הגיע לגיל מבלי להשתמש בסמים לא חוקיים, סביר להניח שהוא כבר לעולם לא יעשה זאת.

"ניתן למנוע שימוש בסמים על-ידי כך שמגיעים לנוער מספיק מוקדם עם המידע שהם צריכים לדעת, כדי שלא יהיה ניתן להוליך אותם שולל ולגרום להם לקחת סמים", אמר קוטייר.

 

כדי לגלות עוד, הזמן בחינם את ערכת המידע של 'האמת על סמים'