'המוסד לעולם נקי מסמים' מעודד ממשלות לנקוט עמדה בנושא חינוך על סמים

לוס-אנג׳לס, ארה״ב
25 ביוני 2022

כדי להנציח את היום הבינלאומי נגד שימוש וסחר בסמים לא חוקיים ב-26 ביוני, 'המוסד לעולם נקי מסמים' ערך ועידה בינלאומית אונליין שנקראת "האמת על סמים – מונעת. אינפורמטיבית. עובדתית. תומכת בבני נוער בעשיית בחירות בריאות".

ה-'מוסד' הפגיש מומחים למניעת שימוש בסמים שדיברו על למה חינוך על סמים הוא כל-כך חשוב לעתיד ילדינו והציג קריאה לפעולה לממשלות כדור הארץ. מאות מחנכים, הורים ומנהיגים קהילתיים מ-30 מדינות השתתפו.

'המוסד לעולם נקי מסמים' עורך סדנת הכשרה למדריכים בלוס-אנג'לס.
'המוסד לעולם נקי מסמים' עורך סדנת הכשרה למדריכים בלוס-אנג'לס.
 

עם השנים, השימוש בסמים בקרב בני נוער החמיר – בארצות-הברית, השימוש בסמים על-ידי תלמידי כיתה ח' עלה ב-61 אחוז בין 2016 ל-2020, ואחד מכל שמונה בני נוער דיווח על שימוש בחומרים לא חוקיים בשנה האחרונה.

כדי להגביר באופן משמעותי את החינוך על סמים, 'המוסד לעולם נקי מסמים' פרסם מסמך שמכיל קריאה לפעולה כדי ליצור עולם נקי מהתמכרות לסמים. המסמך הזה מבוסס על ה-"אמנה בדבר זכויות הילד" שפורסמה על-ידי האו"ם ב-20 בנובמבר 1989, שסעיף 33 בה אומר:

"מדינות חברות ינקטו צעדים מתאימים, לרבות אמצעים תחיקתיים, מינהליים, חברתיים וחינוכיים, כדי להגן על ילדים מפני שימוש בלתי חוקי בסמים נרקוטיים וחומרים פסיכוטרופיים כמפורט באמנות בינלאומיות הנוגעות לעניין, ולמנוע ניצול ילדים בייצור ובסחר בלתי חוקיים של חומרים כאמור".

הקריאה לפעולה קוראת לגופים ממשלתיים ולמחנכים ברחבי העולם לאשר מחדש את מחויבותם השיתופית לכוחן של יוזמות מניעה המבוססות על ראיות. והיא מעודדת יחידים וקבוצות לעבוד עם 'המוסד לעולם נקי מסמים' ועם ארגונים של רצון טוב בעלי מטרות דומות כדי לפתח, לאמץ וליישם תוכניות לימודים אפקטיביות למורים ולתלמידים כדי להכניס לשימוש חינוך עובדתי ואיכותי על סמים בבתי-הספר ובקהילות שלנו כחלק בלתי נפרד מכל אסטרטגיה אפקטיבית למניעת השימוש בסמים.

'המוסד לעולם נקי מסמים' מכשיר שוטרים מהסוכנות לאכיפת סמים בפיליפינים בתוכנית 'האמת על סמים'.
'המוסד לעולם נקי מסמים' מכשיר שוטרים מהסוכנות לאכיפת סמים בפיליפינים בתוכנית 'האמת על סמים'.
 

כדי לגלם את הקריאה לפעולה, הדוברים, שכולם מומחים בחינוך על סמים, דיברו על הצורך החיוני במניעה ושיתפו בניסיונם האישי. ד"ר גרג לונדוט, מומחה לחינוך בינלאומי מפניקס, אריזונה, סיפר על השימוש שלו בחבילת החינוך של 'האמת על סמים' וסיפורים קורעי לב; שיין וארקו, מנכ"ל מכון דלגארנו – התעניינות ציבורית גוברת וקואליציה קהילתית שמתמקדת באלכוהול ובסוגיות סמים אחרות והשפעתן על החברה שלנו – דיבר על הפרוייקטים שלו לחינוך על אלכוהול וסמים ברחבי אוסטרליה; וג'ון רדמן, המנכ"ל של 'בריתות קהילתיות למען נוער נקי מסמים' בסן דייגו – שסומך בכל ליבו על החומרים החינוכיים של 'האמת על סמים' של ה-'מוסד' – הדגיש את החשיבות של עבודה משותפת כדי להתאחד נגד מגפת הסמים.

לסיכום האירוע אונליין, מנכ"לית 'המוסד לעולם נקי מסמים' ג'סיקה הוכמן אמרה, "כולנו רוצים לראות את השינויים האלה מתרחשים בכל מקום ואנחנו מתחייבים לתת תמיכה וסיוע מוחלטים כדי לגרום לזה לקרות".