בית-ספר טכני משנה מגמה ב-'מסדרון הסמים' הידוע לשמצה

קמפיין חינוכי על סמים הושק על-ידי הסטודנטים והסגל של המכון הגבוה לטכנולוגיה של נואבו קאסאס גרנדס במדינת צ'יוואווה, במקסיקו. שבוע הפעילויות של המודעות לסמים הגיע לשיאו באירוע שהשתתפו בו יותר מ-600 בני נוער משני בתי-ספר באיזור, ספורטאים מפורסמים מקומיים, נציגים ממשרד ראש העיר ומ'הארגון לעולם ללא סמים' וכולם ביחד הצטרפו לחתימה על התחייבות ענקית לחיים ללא סמים.

הפשעים שקשורים לסמים החריפו באיזור לאחר שברון סמים מעיר הגבול סיאודאד חוארז נרצח והכנופיה שלו פיצלה את הפעילות שלה. כשהבקשה לעזרה בהתמודדות עם בעיות הסמים הגיעה לתשומת ליבה של עובדת סוציאלית היא התקשרה למוסד 'עולם ללא סמים' שבלוס-אנג'לס. בתשובה, סיפק הארגון את חוברות 'האמת על סמים' לכל התלמידים.

כשהם משתפים את משפחותיהם וחבריהם במידע שהצית את התלהבות התלמידים להביא את ההסברה על סמים לכל האיזור והם ארגנו את האירוע הראשון. האירוע כלל ברכות מ'הארגון לעולם ללא סמים', אנשי ציבור, אנשים מפורסמים, הרצאת הסברה על סמים, והסתיים בזרם של תלמידים שחתמו על כרזה ענקית המאשרת את התחייבותם ל-'עולם ללא סמים'.

העיר נואבו קאסאס גרנדס ממוקמת רק שלוש שעות מדרום-מערב גבול טקסס. היא מתפארת באתר הארכיאולוגי החשוב ביותר בצפון מקסיקו ובכפר של מאטה אורטיז, ערש ההתחדשות של אומנות כלי החרס במסורת העתיקה הנקראת מזואמריקן.

 

כדי לגלות עוד, הזמינו בחינם את ערכת המידע 'האמת על סמים'