אנשים אמיתיים-סיפורים אמיתיים זוכה בפרס 'אורורה'

'הארגון לעולם ללא סמים' יצר עוד קמפיין ציבורי עטור פרסים נגד סמים. הארגון כבר הפך לידוע בהיקף נרחב באמצעות תשדירי השירות עטורי הפרסים: "הם אמרו/הם שיקרו". עכשיו, אחרי תשדירי שירות מהוללים אלה, 'האמת על סמים: אנשים אמיתיים – סיפורים אמיתיים', מגיע סרט תיעודי באורך מלא שמקבל את הכבוד הגבוה ביותר שניתן לקבל עליו פרס 'אורורה' בקטגוריה שלו – פרס הפלנטינה להופעה הטובה ביותר 2010.

פרסי אורורה פלטינום
התחרות לפרס יוקרתי זה היא קשה, עם מאות משתתפים מכל העולם בכל שנה. אחת מהסיבות ש-'אורורה' הוא כה יוקרתי היא בגלל שכל שופט הוא מומחה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, בתעשייה. משתתפים נבדקים בהקפדה על הערך האומנותי והטכני וחייבים להציג "ערכים מצויינים בהפקה ותוכן". הזכייה באחד מפרסים אלה היא סימן ייחודי שעבודתו של אדם עומדת מעל שאר המתמודדים, ועומדת בסטנדרטים שנקבעו על-ידי הטובים ביותר בתעשיית הסרטים ואף עולה עליהם.

לא רק שהסרט התיעודי 'האמת על סמים' עמד בקריטריונים אלה, השופטים אף הוסיפו שלפי דעתם סרט זה נוצר "כדי להיות משכנע וכובש לב".

'האמת על סמים' הוא המרכיב החדש ביותר בתוכנית החינוכית של 'הארגון לעולם ללא סמים', שכוללת גם חוברות הכתובות במיוחד לתלמידים. כל חוברת מתרכזת בסם שונה, כולל גם חומרים אחרים שמשתמשים בהם לרעה כגון אלכוהול ותרופות במרשם. הן לא "מטיפות" או "מרצות" על סמים; במקום זאת, הגישה של חומרים אלה היא ליידע אנשים צעירים בעיקר על מה סמים באמת עושים לגוף. המפיקים של חומרים אלה אומרים שהם בחרו בכוונה גישה מאוד ישירה ולא ביקורתית למה שיכול להיות נושא מאוד טעון. הם רצו לוודא שהם נתנו לקוראים ולצופים את העובדות בלי הטעיות או עיוותים כדי שהם יוכלו להחליט בעצם בקשר לסמים. כדי לבצע זאת, המפיקים הסתמכו במידה רבה על הסיפורים של האנשים שבעבר השתמשו בחומרים אלה, וסיפרו במילותיהם שלהם מה זה עשה לחייהם.

חומרים זוכי פרסים אלה: הסרט התיעודי, תשדירי השירות והחוברות 'האמת על סמים' זמינים לכל אחד שמעוניין לעזור לאנשים לנהל חיים ללא סמים, והם הופקו בעשרות שפות והופצו ב-125 מדינות.

כדי לגלות עוד, הזמן בחינם את ערכת הפעילות האמת על סמים